• Kids Hack Day
    Kids Hack Day -Erasmus+ to dziecieca sesja podczas ktorej dzieci kształcą kreatywnosc, wyobraznię oraz empatię.
    20.06.2018 21:59 | więcej »
  • Gryfikacja w klasie!
    Kolejna grupa nauczycieli z gminy Lubicz uczestniczyła w szkoleniu “Educational Robotics: Gamifying The Classroom” w ramach projektu Erasmus+. Szkolenie odbyło się w Sewilli w Hiszpanii. Wzięły w nim udział panie ze szkół w Lubiczu Dolnym – Mirela Mizak, w Złotorii – Monika Taczkowska i z Młyńca Pierwszego – Joanna Kłosiewicz.
  • Podróże Ozobotów
    Naszi nauczyciele - p. Urszula Witkowska oraz p. Dominik Blek - wypracowali metodę edukacyjną, którą nasza szkoła zaczyna wykorzystywać podczas zajęć. Metoda ta jest owocem szkolenia w Brukseli oraz doświadczenia naszych nauczycieli w pracy z uczniami. Zapraszamy do zaznajomienia się ze wspomnianą metodą klikając WIĘCEJ.
    31.05.2018 13:01 | więcej »
  • Inauguracja projektu "Let's code it! Teacher hackaton"
    Gmina Lubicz bierze udział w projekcie "Let's code it! Teacher hackaton" realizowanym w ramach programu "Erasmus+". Jego wielkim otwarciem był wyjazd sześciu nauczycieli z naszych szkół do Brukseli. Dołączyli oni do 33 nauczycieli z 11 krajów, aby poszerzać swoją wiedzę o nauczaniu programowania. Grupa miała okazję zobaczyć innowacyjne narzędzia i metody nauczania programowania, m.in. do tworzenia prezentacji, animacji, gier wideo, czy aplikacji dla urządzeń mobilnych, a także z zakresu robotyki.
  • Wizyta w klasie laboratorium przyszłości w Brukseli
    Wielkim otwarciem naszego projektu Erasmus+ był wyjazd 6 nauczycieli z naszej gminy do Brukseli. Wśród nich znalazły się nasi nauczyciele: Dominik Blek i Urszula Witkowska. Dołączyli oni do 33 nauczycieli z 11 krajów, aby poszerzać swoją wiedzę o nauczaniu programowania. Grupa miała okazję zobaczyć innowacyjne narzędzia i metody nauczania programowania.

• Niespodziewany list z Lizbony

21 czerwca 2017 roku, tuż przed końcem roku, do naszej szkoły dotarł list z Lizbony. Było to podziękowanie od 14 letniej Rebeki – niepełnosprawnej uczennicy, dla której nasi uczniowie, wraz z uczniami na całym świecie, przygotowali urodzinową niespodziankę w postaci własnoręcznie wykonanych kartek urodzinowych oraz piosenki „Sto Lat” w dwóch językach w ramach projektu eTwinning „A birthday card for Rebeca - getting viral on etwinning”.

31.05.2018 13:02 | więcej »

• Regulamin rekrutacji do projektu:

Let’s code it! Teacher hackaton.
    realizowanego w okresie 01.07.2017- 30.06.2019 roku
    w ramach
    Programu ERASMUS+,
    Akcji 1: Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej

w Gminie Lubicz

• Artykuł w lokalnej gazecie
    26 maja wydano kolejny numer darmowej gazety lokalnej "Poza Toruń". Oprócz wielu ciekawych informacji, uwagę powinien skupić artykuł na stronie 11, gdzie znaleźć można relację z naszego spotkania z radnymi podczas International Scratch Day 2017, który odbył się w naszej szkole, jak również informacje na temat programu ERASMUS +, w którym bierzemy udział.
    Link do e-wydania numeru znajdziecie TUTAJ.
    04.11.2017 11:52 | więcej »
  • Bierzemy udział w projekcie "ERASMUS+ Akcja 1. Mobilność edukacyjna. Mobilność kadry edukacji szkolnej"

W wyniku oceny wniosków złożonych w ramach akcji 1 – Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja szkolna w roku 2017 r. wniosek pt.: „Let's code it! Teacher hackaton.” został zatwierdzony do realizacji przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+

• Szkoła Podstawowa w Młyńcu Pierwszym