• Poczytaj mi mamo

• Najważniejsze 20 minut......

Wszyscy chcemy, by nasze dzieci wyrosły na mądrych , dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób. Czytajmy dzieciom. Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

- uczy myślenia,

- rozwija język,

- buduje i umacnia więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem,

- zapewnia emocjonalny rozwój dziecka,

- pomaga w wychowaniu,

- ułatwia naukę w szkole,

- kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie,

- jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.

Wystarczy 20 minut dziennie, Czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu i buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i więzi.

Czytanie dziecku od najmłodszych lat rozbudzi w nim ciekawość świat i pomaga zrozumieć siebie i innych. Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomaga mu pokonać wiele problemów wieku dorastania.

W oddziale przedszkolnym w naszej szkole rodzice czytają bajki dzieciom. Czytanie odbywa się w każdą środę. Dzieci są szczęśliwe i bardzo dumne, kiedy ich  rodzic czyta dla całej grupy. Dziękujemy Wam rodzice.