Pierwsze kroki w Scratchu

06.11.2017 11:27
      W tym roku klasa IV, licząca 13 uczniów, bierze udział w ścieżce edukacyjnej "Pogromcy języków". W każdy czwartek od 7 wrzesnia uczniowie spotykają się z prowadzącym panem Dominikiem Blekiem i uczą się języka angielskiego poprzez programowanie. Na początek, uczniowie poznawali język programowania Scratch. We wrześniu nauczylismy się poruszać naszym duszkiem na kilka sposobów, w październiku natomiast będziemy tworzyć naszą pierwszą grę. Niektórym uczniom tak bardzo spodobało się programowanie, że zaczęli uczęszczać również na dodatkowe zajęcia programowania i robotyki, które organizowane sa w każdą środę od 14:25 do 15:25.
      Więcej zdjęć z zajęć w ramach programu #SuperKoderzy oraz robotyki znajdziecie w albumie fotograficznym oraz na stronie Facebook.

Gotowi na nowe wyzwania!

02.09.2017 17:32
      Ostatni dzień sierpnia był bardzo pracowity dla pana Dominika Bleka. Tego dnia brał udział w szkoleniu zorganizowanym dla nauczycieli zaangazowanych w programie #SuperKoderzy Fundacji Orange. Podczas szkolenia wszyscy nauczyciele poznali różne sposoby programowania w języku Scratch oraz przygotowali się do przeprowadzenia lekcji zawartych w scenariuszach ścieżki "Pogromcy języków". Wszyscy dobrze się bawili i wiele się nauczyli pomimo problemów technicznych spowodowanych przez "złośliwość rzeczy martwych". Już od 7 września uczniowie klasy IV rozpoczną swoją przygodę z robotami, programowaniem oraz Dorotką, która trafiła do tajemniczej krainy Oz.

Bierzemy udział w programie #SuperKoderzy

31.05.2017 22:09
      25 maja 2017 roku zostąły ogłoszone ostateczne wyniki rekrutacji do programu #SuperKoderzy Fundacji Orange. Nasza szkoła pozytywnie przeszła proces rekrutacji i w roku szkolnym 2017/2018 będzie realizowała ścieżkę pt. "Pogromcy języków"
      #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego i muzyki.
      Nasza szkoła wybrała ścieżkę "Pogromcy języków", podczas której uczniowie stworzą interaktywne widowisko osnute na bazie klasycznej powieści „Czanoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów, które… odegrają rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów zaprogramują także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w języku obcym przez ich samych!
      Jednym z warunków zakwalifikowania sie do Programu, było nagranie 30 sekundowego filmiku wyjaśniającego dlaczego uczniowie chcą zostać #SuperKoderami. Poniżej prezentujemy ten film.