• Rekrutacja dzieci do klasy I

• Harmonogram czynności - rekrutacja klasy I

W celu zapisania dziecka do szkoły, należy dostarczyć do sekretariatu
          wypełniony wniosek i kopię skróconego aktu urodzenia.

Zasady przyjmowania  dzieci do klasy I szkoły podstawowej

przy Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym, na rok szkolny 2024/2025

1. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmowane będą z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców/opiekunów dzieci objęte obowiązkiem szkolnym, mieszkające w obwodzie szkoły. Granice obwodu ustala organ prowadzący szkołę.
          2. Zgłoszenia do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 przyjmowane będą w terminie od 05.02.2024 r. do 23.02.2024 r.
          3. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych podana będzie 11.03.2024 r.
          4. Potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia od 12.03.2024 r. do 14.03.2024 r.
          5. Lista przyjętych kandydatów z obwodu szkoły do klasy pierwszej szkoły podstawowej zostanie podana do publicznej wiadomości 19.03.2024 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym, przy ulicy Toruńskiej 10.
          6. Po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego wg zasad określonych w punkcie 11 do pierwszej klasy szkoły podstawowej może być przyjęte, na wniosek rodziców/opiekunów prawnych, dziecko zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.
          7. Wnioski rodziców/opiekunów prawnych do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 spoza obwodu przyjmowane będą w terminie od 05.02.2024 r. do 23.02.2024 r.
          8. Lista  kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych spoza obwodu szkoły zostanie podana do publicznej wiadomości dnia 06.08.2024 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym, przy ulicy Toruńskiej 10.
          9. Potwierdzenie przez rodzica  dziecka spoza obwodu woli przyjęcia od 06.08.2024 r. do 08.08.2024 r.
          10. Podanie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 16.08.2024 r.
          11. W postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej w szkole podstawowej, dla dzieci spoza obwodu, obowiązują niżej wymienione kryteria i odpowiadające im punkty.

L.p.

Kryterium

Punkty

1.

oboje rodziców lub rodzic samotnie wychowujący dziecko zamieszkują na terenie Gminy Lubicz

16

2.

szkoła podstawowa jest najbliżej położona miejsca zamieszkania dziecka lub w obwodzie szkoły podstawowej znajduje się miejsce pracy co najmniej jednego z rodziców

8

3.

w szkole podstawowej lub zespole szkół, w skład którego wchodzi szkoła podstawowa,  obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo dziecka

12

4.

w obwodzie szkoły podstawowej zamieszkują osoby wspierające rodziców w zapewnieniu dziecku należytej opieki

2

Dokumentami potwierdzającymi spełnienie wyżej wymienionych kryteriów są odpowiednio:

1. zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu lub zaświadczenie o wykonywaniu pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej lub wydruk ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub oświadczenie rodzica o miejscu zamieszkania dziecka lub miejscu zatrudnienia rodzica;
          2. oświadczenie rodzica potwierdzające zamieszkanie w obwodzie szkoły podstawowej osób wspierających w opiece nad dzieckiem.

Procedury odwoławcze.

1. W terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do szkoły.
          2. Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica z wnioskiem.
          3. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia oraz liczbę punktów, która kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
          4. Rodzic kandydata może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
          5. Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od otrzymania odwołania.
          6. Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

Dokumenty:

zgloszenie_dziecka_z_obwodu_do_kl.1(2).docx