• Innowacja ortograficzna „Jak cię widzą, tak cię piszą” jest odpowiedzią na problemy uczniów związane z poprawnym zapisem ortograficznym. Realizowana jest w klasie 5 podczas zajęć kreatywnych.

Z obserwacji nauczyciela polonisty wynika, że uczniowie nie mają nawyku korygowania własnych błędów, co w konsekwencji prowadzi do niechlujstwa językowego w mowie i piśmie.

Innowacja ta ma za zadanie doskonalić najważniejsze umiejętności zalecane w podstawie programowej: umiejętność komunikowania się w języku ojczystym, posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Utrwalenie zdobytych wiadomości za pomocą gier i zabaw edukacyjnych.

Metody, formy i środki realizacji

• Gry dydaktyczne
        • Mapy myśli
        • Dyktanda niestandardowe