• ZAPRASZAMY na Festyn środowiskowy „Młynieckie Tradycje”

•     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym,
            Nauczyciele oraz Rada Rodziców, OSP,
            sołtysi,  Rady Sołeckie i KGW Młyńca Pierwszego,
            Młyńca Drugiego i Brzezinka,
            DDP w Młyńcu Pierwszym

zapraszają na
             Festyn środowiskowy

„Młynieckie Tradycje”

29 września 2022r. czwartek

od godz.15.00 do17.30

przy Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym,

W programie między innymi :

- wspólne kiszenie kapusty,

prezentacja i degustacja młynieckich produktów regionalnych,

- kiermasz rękodzieła ludowego                                                                                                                   (lawenda, biżuteria, makrama, decoupage)

- warsztaty ekologiczne ,konkursy i zabawy dla dzieci,

- kiermasz przetworów jesiennych oraz domowych wypieków,,

- kiermasz warzywny,

- konkurs mody jesiennej „ Jesienny Top Model ”

- pokazy i nauka zumby z p. I. Trojanowską – Kopacz

- szukanie skarbów za pomocą wykrywacza metali

- pokaz sportowych aut

• UWAGA konkurs Rady Rodziców!!!

• Klasa, w której do końca grudnia zostanie opłacona składka na Radę Rodziców przez największą ilość osób (obliczenie procentowe) otrzyma 30% zwrotu z zebranych od klasy pieniędzy.

Składka roczna wynosi 60 zł (przy 2 dzieci 90zł, a przy 3 dzieci 110 zł)

• ZBIERAMY TALENCIAKI!!!

• Szanowni Państwo!

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie "Szkoły Pełne Talentów"- jest to akcja, która ma na celu zmobilizowanie Polaków do działania na rzecz lokalnych społeczności, a dzieciom z polskich szkół przekazać sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

Akcja polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki można otrzymać w sklepach sieci Lidl, za każde wydane 50 zł zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.

Talenciaki można przynieść do szkoły i wrzucić do specjalnie przygotowanych pudełek, albo zarejestrować na stronie lidl.pl/Szkoly (wybierając naszą placówkę).

Zbieranie Talenciaków trwa od 05.09.22 do 13.11.22 r.

Zachęcamy do przekazywania tej informacji wśród rodzin i znajomych.

Pomóż Nam zbierać Talenciaki!!!

• Narodowe Czytanie w naszej szkole

• Dziś 5.09.2022 podczas Narodowego Czytania w naszej szkole utwory A. Mickiewicza czytali; uczniowie klas 7 i 8- Wiktoria Ostrowska, Paweł Serożynski, Oliwier Regulskie, Marcel Wilczyński oraz goście wicewójt Wojciech Rakowiecki, radna powiatu toruńskiego Agnieszka Janiaczyk-Dąbrowska a takze pensjonariuszki Dziennego Domu Seniora w Gronowie. Ballady i Romanse czytali również: dyrektor szkoły Mariola Marcinkowska, zastępca dyrektora Anna Żabińska oraz nauczycielka j.polskiego Katarzyna Kalczynska. Przepięknie akompaniował tata Wiktorii Ostrowskiej - p. Jacek Ostrowski. Zasłuchani uczniowie klas 7 i 8 nagrodzili występujących ogromnymi oklaskami.

• Narodowe Czytanie w Domu Światła w Grębocinie

• Narodowe Czytanie w roku 2022 jest ściśle związane z Rokiem Romantyzmu. Młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym świętować będą Narodowe czytanie " Ballad i romansów" trzy dni. Dziś uroczyście rozpoczęliśmy czytanie odwiedzając pensjonariuszy i pracowników Domu Światła w Grębocinie. Przeczytaliśmy dwie ballady " Romantyczność " i " Świteż". Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i zaproszenie do dłuższej współpracy

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

• Jeszcze pachnie rozgrzany słońcem sad, a pod powiekami tańczą obrazy wakacyjnych przygód, a tu znów za progiem szkoły czeka nowa przygoda.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym miało uroczysty charakter. Dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: ks. proboszcza Karola Schmidta, pana wizytatora Dariusza Zagórskiego oraz panią dyrektor ZEASiPu Małgorzatę Łęc- Sienkiewicz przywitała pani dyrektor szkoły Mariola Marcinkowska. Podczas uroczystości pani dyrektor oraz zaproszeni goście dziękowali pani Barbarze Winkler za wieloletnią i doskonałą pracę na stanowisku wicedyrektora szkoły. Od 1.09. 2022 stanowisko to obejmie pani Anna Żabińska. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Pani Barbara Winkler pracować będzie na stanowisku nauczyciela chemii oraz biblioteki.