• Informacja

• Szanowni Państwo, przypominamy, że 31.10.2022 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W związku z brakiem zgłoszeń do świetlicy szkoła tego dnia będzie zamknięta.

• Pasowanie

• Dzieci z klasy pierwszej 7 października złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym. W uroczystości wziął udział wójt gminy Lubicz p. Marek Nicewicz, który wręczył dzieciom upominki. W imieniu p. Dyrektor, która uczestniczyła w tym czasie w konferencji dla dyrektorów szkół z gminy Lubicz, uroczyste pasowanie przeprowadziła p. Barbara Winkler. To była bardzo piękna uroczystość. Wszystkie dzieci otrzymały w tym dniu pierwszą legitymację szkolną. Jak co roku jabłuszka dla pierwszoklasistów ufundował p. Sławomir Sacharuk. Życzymy uczniom z klasy pierwszej wielu sukcesów w nauce.

• Informacja

• Szanowni Państwo, przypominamy, że 14.10.2022 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W związku z brakiem zgłoszeń do świetlicy szkoła tego dnia będzie zamknięta.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• We wrześniu 2022 pomagaliśmy przyrodzie, porządkując okolice Drwęcy i Młynca. Nasze działania zostały zauważone i docenione

• Europejski Dzień Języków

• W dniach 26-27 września, w naszej szkole, świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas IV- VIII poznawali fakty związane z językami świata, brali udział w klasowych turniejach piłkarzyków oraz rozwiązywali różnorodne zadania w języku angielskim.

• MŁYNIECKIE TRADYCJE

• Festyn rodzinny „Młynieckie tradycje” powrócił do kalendarza szkolnych uroczystości po dwuletniej pandemicznej przerwie. Kultywowanie tradycji obszarów, na których stoi nasza szkoła, jest bardzo ważne nie tylko dla dzieci, ale też dla nas wszystkich mieszkańców.

Koniec września podarował nam piękną pogodę i zamienił plac przed szkołą w teren festynu. Cały dzień szkolna społeczność czekała na to, by przebrać się w stroje ludowe i witać przychodzących gości i współorganizatorów. Swą obecnością zaszczycili nas: Pani Maria Mazurkiewicz Kujawsko-Pomorski Wicekurator, Pani Agnieszka Janiaczyk-Dąbrowska Radna powiatu toruńskiego, Pan Zbigniew Barcikowski Przewodniczący Rady Gminy Lubicz, Pani Dorota Kamińska kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Dróg oraz Przedszkolaki z oddziału Przedszkolnego w Gronowie. Tak ogromna uroczystość nie mogłaby zostać przygotowana tylko przez szkołę, więc współorganizatorami jej stali się strażacy z ochotniczej Straży Pożarnej w Młyńcu pierwszym oraz rodzice, którzy upiekli ciasta, przygotowali zaprawy, pomogli stroić plac i sprzedawać podczas festynu. Trzy sołectwa : Młyniec Pierwszy, Młyniec Drugi i Brzezinko zasponsorowały dzieciom kiełbasę z grilla, gospodynie z KGW: Młyńca Pierwszego, Drugiego i Brzezinka przygotowały wspaniała słodką niespodziankę. Seniorzy z DDP Młyniec przygotowali piękne jesienne wieńce, które stały się dekoracją podczas imprezy. Tradycją tego festynu jest również zupa dyniowa zrobiona i serwowana przez rodzica naszej szkoły, w tym roku była również grochówka i przepyszny chleb pieczony przez mamę naszej uczennicy, do chleba był też smalec i ogórek. Po wszystkich pysznościach kulinarnych można było napić się cytrynowej lemoniady, której zapach jeszcze długo niósł się po szkole.

Radość wspólnej zabawy, odpoczynku w gronie przyjaciół, rodziców i nauczycieli pozwala dzieciom spojrzeć na szkołę, jak na miejsce przyjazne i rodzinne. Nasza szkoła daje poczucie przynależności do małej ojczyzny będącej ostoją Polskości.

Festyn rodzinny „ Młynieckie tradycje” powrócił do kalendarza szkolnych uroczystości po dwuletniej pandemicznej przerwie. Kultywowanie tradycji obszarów, na których stoi nasza szkoła, jest bardzo ważne nie tylko dla dzieci, ale też dla nas wszystkich mieszkańców.