• Rodzice oraz uczniowie serdecznie zapraszamy!

• Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnym IV Biegu Kolorowych Skarpetek organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Bieg organizowany jest z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Ma zwrócić uwagę społeczeństwa na osoby z tą wadą genetyczną ich potrzeby ale też to co mają nam do zaoferowania.Wydarzenie ma charakter charytatywny i dochód z niego przeznaczony będzie na zakup autobusu do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sławkowie orazrehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

Link do wydarzenia -> https://fb.me/e/10oXUdRQ6

Link do zapisów -> https://elektronicznezapisy.pl/event/7982.html

• ,,Młodzież zapobiega pożarom"

• 25 lutego 2023 w OSP w Młyńcu Pierwszym odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom"

Do konkursu przystąpiły dwie grupy uczniów z gminy Lubicz- z klas 1-6 oraz 7-8.

Nad przebiegiem eliminacji czuwali Krzysztof Rybicki - prezes OSP w Młyńcu Pierwszym, Czesław Piątkowski– prezes OSP w Brzezinku, Barbara Winkler oraz Dorota Kowalska nauczycielki SP Młyniec Pierwszy. W organizacji turnieju pomagali p. Józefa Koźlikowska oraz druh Rafał Wrzesiński Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

klasy 1-6

Weronika Szulc SP Młyniec Pierwszy

Nikola Auguścińska SP Młyniec Pierwszy

Przemysław Bukowski SP Młyniec Pierwszy

klasy 7-8

Kacper Ostrowski SP Grębocin

Kacper Kowalski SP Młyniec Pierwszy

Magdalena Homa SP Młyniec Pierwszy

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz upominki ufundowane przez Zarząd OSP Lubiczu.

Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 11 marca 2023r. w Krobii. Gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy im powodzenia w dalszych zmaganiach!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy w naszej szkole bardzo kreatywnie, wykorzystując puzzle, kody QR, zagadki, test uważności i wiele innych językowych łamańców. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe na tablicy interaktywnej. Słuchały bajek i gimnastykowały język na trudnych zwrotach językowych.

• Piknik Kopernikański

• Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w Pikniku Kopernikańskim organizowanym w Młynie Wiedzy. Główne punkty pikniku to między innymi: prezentacja projektu "Innowacyjna historia", warsztaty "Laboratorium Przyszłości", wystawa czasowa "Apollo 11" oraz zwiedzanie wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

• DZIEŃ WŁOSKI

• W czwartek 26 stycznia uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią p. Beatą Pastwą zaprosili nas na spotkanie z Italią. Dzień włoski jest kontynuacją cyklu prezentacji państw należących do Unii Europejskiej.  Na początku mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą Italii, jej zabytkom, historii, zwyczajom, ciekawym miejscom. No i oczywiście specjałom włoskiej kuchni. Uczniowie zaprezentowali również jedną z najstarszych włoskich legend "O grzechu pychy i pięknej dziewczynie z Bergamo". Spotkanie zakończył występ legendy włoskiej estrady, Adriano Celentano.      Nie mogło w takim dniu zabraknąć włoskiego tradycyjnego dania. Na wszystkich czekała włoska pizza.