• Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

• Zapraszamy na film zrealizowany przez naszą szkołę. W filmie wystąpili:

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym Mariola Marcinkowska

Justyna Orzelska - Lidia Myszor,

Jan Bohatyrowicz - Łukasz Myszor,

głos - ksiądz proboszcz parafii w Gronowie Karol Schmidt,

Reżyser - Katarzyna Kalczyńska,

Asystent reżysera, zdjecia - Ewa Marek,

Asystent reżysera, zdjęcia - Anna Żabińska,

Montaż - Ewa Marek, Wiktor Marek.

Film znajduje się pod linkiem:

Narodowe Czytanie powieści E. Orzeszkowej "Nad Niemnem"

• Uwaga Rodzice i Uczniowie !

• Jeśli macie w domu egzemplarz powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" zapraszamy w poniedziałek do szkoły. W sekretariacie będzie można podbić książkę okolicznościową, pamiątkową pieczątką.

• Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

• Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu zrealizowanego przez naszą szkołę w ramach projektu Narodowego Czytania powieści E. Orzeszkowej "Nad Niemnem". Film pojawi się w sobotę o godz. 13.00 na naszym fb oraz stronie internetowej. W roli rzeki Niemen wystąpiła nasza przepiękna rzeka Drwęca. Pozostałe role... to niespodzianka. Zachęcamy do oglądania i udostępniania.

Dziękujemy za udostępnienie pięknego wnętrza i życzliwość przy realizacji Hotel Ambasada .

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

• Dziś pani dyrektor Mariola Marcinkowska uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny 2023/2024. Przywitała wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców i gości, przedstawiła nowych nauczycieli oraz pogratulowała awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego pani Lucynie Wiktorskiej- Wnuk oraz awansu na nauczyciela mianowanego pani Ewie Marek, pani Annie Żabińskiej i pani Katarzynie Kalczyńskiej. Głos zabrał również zaproszony gość ksiądz proboszcz Karol Schmidt.

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego pani dyrektor Mariola Marcinkowska przypomniała wszystkim przybyłym na uroczystość o obchodzonej niedawno 84 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, która była największą katastrofą w dziejach Polski, przyniosła bowiem niewyobrażalny ogrom cierpień i nieszczęść. Dla upamiętnienia poświęcenia Tych, którzy walczyli i ginęli za naszą wolność pani dyrektor, rada rodziców oraz zaproszony gość ksiądz Karol Schmidt złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz pod tablicą upamiętniającą stulecie niepodległości Polski.

Podczas Mszy Świętej na rozpoczęcie roku ksiądz poświęcił również przybory szkolne.