• Zmiana dzwonków i odwozów w stronę Lubicza

• Szanowni Państwo,

W związku z powrotem pomieszczenia świetlicowego, od 22.11.2023 r. (środa) wracamy do wcześniejszych godzin dzwonków:

Autobus w stronę Lubicza będzie odjeżdżał od poniedziałku do piątku o 15:05

• Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

• W piątek 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta  Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VIII pod kierunkiem p. Beaty Pastwy.

11 listopada to szczególny dzień dla Polski. Tego dnia po 123 latach zaborów Polska powróciła na mapy świata. Uczniowie klasy VIII przypomnieli wydarzenia tamtych lat oraz heroiczną walkę Polaków o odzyskanie niepodległości.

Akademię zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

Zgodnie z tradycją szkoły, delegacja złożona z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców wraz z Panią Dyrektor Mariolą Marcinkowską złożyła kwiaty i zapaliła znicz pamięci pod Dębem Niepodległości posadzonym w 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

• Pasowania na Ucznia

• W czwartek, 12 października 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności szkolnej.

Pierwszoklasiści wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Gromkie brawa publiczności były dowodem, iż dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów przysięgi, w której ślubowali, że będą dobrymi Polakami, będą godnie reprezentować swoją szkołę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach głos zabrała pani dyrektor Mariola Marcinkowska, która następnie dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów, obecny na uroczystości z-ca Wójta Gminy Lubicz Wojciech Rakowiecki. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył Im samych miłych chwil w szkole i wręczył dzieciom upominki.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią na długo w pamięci dzieci.