• Narodowe Święto Niepodległości

• W przeddzień obchodzonego corocznie święta upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości, wspólnie wspominaliśmy trudne dzieje naszego kraju. Podczas apelu jak i śpiewając hymn narodowy mieliśmy w pamięci słowa, że wolność to przywilej okupiony krwią bohaterów. Wyrazem pamięci stały się kwiaty i znicze złożone pod tablicą upamiętniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości. Znicze zapalili przedstawiciele Samorzadu Uczniowskiego, kwiaty zaś złożyła pani dyrektor wraz z przedstawicielami Rady Rodziców. Przy Dębie Niepodległości cała społeczność szkolna o godz. 11:11 zaśpiewała hymn narodowy, uczestnicząc w akcji Szkoła do hymnu.

#SzkołaDoHymnu.

• 8 listopada Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

• W dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania Firma Green Eco Poland Sp. z o. o. odwiedziła naszą szkołę, aby podczas niezmiernie ciekawych zajęć warsztatowych podnieść świadomość dzieci dotyczącą idei zdrowej diety zgodnej ze strefą klimatyczną, w której mieszkamy. Dzieci rozmawiały z panią prowadzącą zajęcia o tym, gdzie w naszym kraju uprawia się poszczególne warzywa, kiedy się je zbiera i jak je przechowywać. Uczniowie żywo i chętnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych nowatorskimi metodami aktywizującymi uczestników. Podczas spotkania powstały słoje pełne kiszonych warzyw. Z niecierpliwością czekamy na ich degustację. Wszystkie klasy otrzymały również świeże jabłka, które natychmiast, z zapałem zostały zjedzone. Dziękujemy za zajęcia przypominające wszystkim nam, jak ważne są owoce i warzywa w naszej codziennej diecie.

Green Eco Poland Sp. z o.o

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia, przygotowaniej przez Firmę Green Eco Poland Sp. z o. o.

• Podziękowania dla Darczyńców

• Serdecznie dziękujemy za życzliwość i pomoc, jaką okazali Państwo wspierając naszą Szkołę przekazując 1% podatku oraz wpłacając darowizny na konto naszej Szkoły. Dzięki Państwa wsparciu nasi uczniowie mają bardzo dobre warunki nauki.

Dyrektor SP w Mlyńcu Pierwszym

oraz społeczność szkoły