• Spotkanie z ratownikiem medycznym

• Dnia 19 maja odbyło się spotkanie uczniów klas 0 – III z ratownikiem medycznym p. Mateuszem Marchlewskim. Opowiedział on o swojej pracy, w której codziennie ratuje ludzi. Zaprezentował też strój ratownika medycznego. Następnie pokazał, co zrobić, gdy jesteśmy świadkami wypadku w domu, na placu zabaw, na ulicy. Zasady udzielania pierwszej pomocy pokazał z wykorzystaniem fantomu. Chętni uczniowie mieli okazję przećwiczyć wszystkie czynności w celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego zanim przybędą wykwalifikowane służby ratownicze. Ponadto dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych oraz w jaki sposób udzielać krótkiej informacji na temat zdarzenia. Teraz dzieci z klas młodszych będą wiedziały, co zrobić, gdy wydarzy się jakieś nieszczęście.

• Międzynarodowy Dzień Strażaka

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka składamy Wszystkim Druhnom i Druhom najserdeczniejsze życzenia. Niech ta trudna praca będzie dla Was źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy.

Dziękujemy Wam za to, że jesteście!