• Kreatywnie...

          • Uczniowie kl. IV i VI w czasie zajęć kreatywnych tworzyli swoje dzieła na folii. Kl. IV rysowała podwodny świat i wykazali się ogromną pomysłowością, a kl. VI tworzyła jesienne krajobrazy pokazując, że wcale nie musi być szaro i buro :)

          • Sprzątanie świata

          • http://naszaziemia.pl/images/sprzatanie_swiata_140.jpg„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza.  W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów. „Sprzątanie świata”  w tym roku odbyło  się ona pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.

            W ostatnich latach plastikowe  opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik jest wszędzie w wodzie, którą spożywamy, w powietrzu którym oddychamy a także w naszych ciałach. Wychodząc na spacer bardzo często napotykamy porzucone plastikowe butelki (PET), woreczki i reklamówki foliowe, oraz jednorazowe kubeczki. Ich rozkład w środowisku naturalnym zajmuje od 100-1000 lat, a nawet dłużej.
            Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia oraz wdrażając w życie ideę less waste (mniej odpadów) i zasadę 5R (redukuj, użyj ponownie, segreguj, odzyskuj, odnawiaj).
            Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.
            Poniżej kilka prostych sposobów mających wpływ na ograniczenie plastiku i  tworzyw sztucznych:

            - foliową reklamówkę na zakupy zastąp materiałową torbą,zakupione warzywa i owoce zapakuj do siatki wielokrotnego użytku lub samodzielnie uszytego woreczka np. ze starej firanki,
            - kupujesz kawę na wynos? Przyjdź z własnym kubkiem, niektóre kawiarnie dają zniżkę na kawę gdy klient posiada własny kubek,
            - kupując jedzenie na wynos możesz poprosić o zapakowanie do własnego pojemnika na żywność,
            - zainwestuj w nowoczesny filtr i daj szansę „kranówce” zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach,
            - zrezygnuj z używania plastikowych sztućców i słomek,
            - niektóre środki czystości możesz zrobić samodzielnie przepis na domowy płyn do szyb czy płyn do czyszczenia łazienki znajdziesz w internecie, dzięki temu nie generujesz kolejnych plastikowych opakowań,
            - mydło i szampon w płynie zastąp produktem w kostce,

             Uczniowie Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym  wzorem lat ubiegłych 17 września 2021 r., zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątały: w tym boisko, plac zabaw,  pobocza dróg w okolicach szkoły. Akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Zebrano głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonym miejscu.
             

             

          • Narodowe czytanie w wykonaniu nauczycieli

          • 08 września 2021 roku w naszej szkole miało miejsce Narodowe czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej pt.„Moralność Pani Dulskiej”. Ponieważ dzień był piękny i słoneczny młodzież klas 7 i 8 na świeżym powietrzu obejrzała inscenizację aktu I dramatu. Niezwykłe to było widowisko, bowiem w role bohaterów komedii wcielili się nauczyciele: pani Barbara Winkler, pani Ewa Marek, pani Żaneta Kozioziembska i pani Katarzyna Kalczyńska. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Mariola Marcinkowska.  Śmiechu było co niemiara, ale przecież właśnie o to chodzi podczas oglądania komedii. 

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, 01.09.2021(środa)

          •  

            W tym roku, ze względu na pandemię zgodnie  z wytycznymi GIS i MEiN nie będzie ogólnego uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.

            8.00- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
                        w OSP w Młyńcu Pierwszym dla uczniów kl. I

                      8.00- spotkanie uczniów z wychowawcą w klasach

            Wszystkie klasy spotykają się z wychowawcami w szkole zgodnie z poniższym harmonogramem:

            Klasa             sala              wejście do budynku

               II                     1                             2

               III                    2                             1

               IV                   14                            1

               V             świetlica szk.         kontener modułowy

               VI                    15                           1

               VII                   11                            2

               VIII                  13                            1

             

            Wyjątek stanowi klasa I, która rozpoczyna uroczyście rok szkolny w Sali OSP. Ze względu na większe pomieszczenie, każdemu dziecku z klasy I może towarzyszyć jeden rodzic.

            W dniu rozpoczęcia roku szkolnego wszystkie dzieci otrzymają podręczniki.
            Na terenie szkoły nadal obowiązuje reżim sanitarny: w częściach wspólnych uczniowie, nauczyciele i obsługa noszą maseczki, wszyscy dezynfekują ręce przy wejściu
            .
            Rodzice nie wchodzą na teren szkoły (brak możliwości zachowania dystansu).                                    

             

          • Zebranie Rodziców oddziału przedszkolnego

          • Drodzy Rodzice dzieci, ktòre od 1 września 2021 r. będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego. Zapraszamy na zebranie organizacyjne z wychowawcą, ktòre odbędzie się 25 sierpnia 2021 r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym. Od 25 sierpnia w godz.9.00  - 12.00 można ròwnież kontaktować się telefonicznie z nauczycielem wychowania przedszkolnego (pod numerem telefonu szkoły). Prosimy o zachowanie zasad reżimu sanitarnego ( przed wejściem do szkoły należy założyć maseczkę ).

          • Pożegnanie klasy VIII

          • "Jak złapać w dłonie chwilę

            zostawić tak bez zmian na wieczność..."

            Rozstania mają to do siebie, że trudno do nich przywyknąć. Nieważne, ile mieliśmy ich za sobą, każde nowe boli równie mocno. Dziś 25.06.2021r. jak w całej Polsce miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Zawsze jest to dzień szczególny, dzieci cieszą się na myśl o wakacjach, jednak jest jedna wyjątkowa klasa, która opuszcza mury szkoły po raz ostatni. Mowa tu o klasie ósmej. Wychowawczyni tegorocznych absolwentów pani Katarzyna (Kalczyńska żegnała dziś swoich uczniów z prawdziwym wzruszeniem, a uczniowie też nie szczędzili swojej pani ciepłych słów. Życzymy Wam kochani byście rozwinęli skrzydła.

          • Pożegnanie pana Tadeusza Krajniewskiego

          • W czwartek uroczyście złożyliśmy gratulacje wielu lat pracy w naszej szkole panu Tadeuszowi Krajniewskiemu, który odchodzi na emeryturę. Ogólny staż pracy p. Tadeusza to 52 lata, z czego 31 lat przepracował w naszej szkole, ucząc dzieci religii, muzyki i plastyki.;). Podczas uroczystości otrzymał podziękowania od całej społeczności szkolnej. W imieniu pani Dyrektor podziękowania za zaangażowanie w naukę i wychowanie wielu pokoleń uczniów złożyła p. Barbara Winkler. Gratulacje i podziękowania za działalność w środowisku złożyli mu p. Marek Nicewicz Wójt Gminy Lubicz, p. Zbigniew Barcikowski Przewodniczący Rady Gminy Lubicz oraz w imieniu Rady Sołeckiej Młyńca Drugiego p. Kazimierz Smoliński sołtys Młyńca Drugiego i p. Kazimierz Poskart.To było bardzo wzruszające pożegnanie.

          • Zakończenie roku oddziału przedszkolnego

          • 24 czerwca pożegnaliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego. Na ostatnią przedszkolną uroczystość przybyło wielu gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Wòjt Gminy Lubicz, pan Marek Nicewicz. Obecni byli ròwnież Sołtys Młyńca Drugiego, pan Kazimierz Smoliński, Przewodniczący Rady Gminy, pan Zbigniew Barcikowski, Przewodniczący Rady Sołeckiej Młyńca Drugiego, pan Kazimierz Poskart. Życzenia i gratulacje złożyła ròwnież dzieciom Przewodnicząca Rady Rodzicòw, pani Magdalena Cywińska. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności recytatorskie i wokalne. To były wzruszające, pełne emocji chwile pożegnania dla najmłodszych dzieci, ktòre po wakacjach rozpoczną kolejny etap w swoim życiu, edukację szkolną.

          • ‘Lapbookowa nauka – cztery pory roku”.

          • Klasa 1 w roku szkolnym 2020/2021 realizowała innowację pedagogiczną ‘Lapbookowa nauka – cztery pory roku”. Lapbook to samodzielnie wykonana teczka tematyczna, w której umieszcza się informacje, ciekawostki, zadania i zagadki na wybrany temat. Uczeń pracuje z danym tematem przez wiele dni – szuka informacji, przygotowuje elementy, planuje ich rozmieszczenie, uzupełnia, koloruje, wycina, wkleja i zapamiętuje zdobyte wiadomości. Praca nad lapbookami trwała dość długo, gdyż jest to zadanie pracochłonne. Każdy z uczniów wykonał własnoręcznie cztery lapbooki, każdy dotyczący jednej z pór roku. Opracowanie takiej książki przynosi również wiele satysfakcji z dobrze wykonanego zadania oraz wzmacnia u ucznia poczucie własnej wartości. Efekty pracy dzieci są imponujące.

          • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego oddziału "O" odbędzie się 24.06.2021 o godz. 9.00. 

            Zakończenie roku szkolnego klas I-VIII odbędzie się 25.06.2021r.:

            kl. III - 9.30

            kl. I, II oraz kl.IV - VII - 9.00

            kl. VIII - 8.00.

            Serdecznie zapraszamy:) 

          • Spotkanie z historią regionu

          •  

            11 czerwca 2021r. uczniowie klasy I z p. Urszulą Witkowską i klasy III z p. Joanną Kłosiewicz pojechali na wycieczkę do Torunia.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Fortu IV, którego patronem jest Stanisław Żółkiewski. Naszym przewodnikiem była pani Mirosława Zagłoba-Miętkiewicz. Przemierzaliśmy chłodne, czasem zupełnie ciemne korytarze fortu, oświetlone płomieniem pochodni, słuchając ciekawych opowieści o fortecznej codzienności i próbując wyobrazić sobie życie jego mieszkańców. Po krótkim odpoczynku i drugim śniadaniu dzieci zostały podzielone na dwie drużyny i rozpoczęły się pełne emocji podchody. Obydwie drużyny odniosły zwycięstwo J Na zakończenie były jeszcze małe zakupy w sklepiku z pamiątkami. Następnie autokar przewiózł uczestników wycieczki do Fortu I, którego patronem jest Jan III Sobieski, ukrytego w lesie między osiedlami Winnica i Na Skarpie. Tu czekały na nas wygodne krzesełka wokół rozpalonego ogniska i kijki do smażenia kiełbasek. Spędziliśmy tam czas odpoczywając po pierwszej części wycieczki i nabierając sił do dalszego spaceru. Gospodyni Fortu I zabrała wszystkie dzieci na zwiedzanie kolejnych tajemniczych korytarzy i niezliczonych pomieszczeń. Na forcie pancernym było nawet miejsce, które nazywało się „młyniec”. Dzieci oglądały również pracownię modelarską prezentującą modele dawnych pojazdów, samochodów, czołgów i makietę dla ruchomej kolejki. W plątaninie korytarzy i sal można się było zgubić. Na szczęście nikt w lochach nie został i wszyscy szczęśliwie wrócili do autokaru. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na słodkie „małe co-nie-co”, a po zjedzeniu lodów wróciliśmy do szkoły. Co prawda bolały nas trochę nogi, ale będzie co wspominać

          • Dzień Dziecka

          • Wszystkim dzieciom, dużym i troszkę mniejszym życzymy dziś słonka, radości i samych szczęśliwych chwil. Dziś wszyscy jesteśmy dziećmi. 

            Od rana z okazji Dnia Dziecka odwiedzali nas goście. Ze względu na obowiązujące w placówkach oświatowych przepisy sanitarne, prezenty dla dzieci były przekazywane na ręce p. Dyrektor, dopiero potem do klas. Dziękujemy Sołectwu Młyniec Drugi i KGW Kreatywna Dolina oraz OSP w Mlyńcu Pierwszymi. Dziękujemy również Radzie Rodziców za przekazanie dzieciom talonów do sklepu p.p. Kiepskich. Dzieci mogły wybrać dowolny produkt ze sklepu.

            Ten dzień wszystkie klasy spędziły bardzo aktywnie. Część brała udział w rozgrywkach w piłkę siatkową, inny relaksowali się na trawie, grali w kalambury, bawili się w gry zręcznościowe, grali w szachy. Uczniowie klasy I otrzymali od swojej p. wychowawczyni cudowny czekoladowy (ozdobiony przez nich samych) prezent. 

            Uczniowie klasy V spędzili swoje święto na zaproszenie państwa Gackowskich w ich rodzinnym przydomowym minizoo. Był to czas nie tylko na zabawę ale również na kontakt ze zwierzętami, pieczenie kiełbasek przy ognisku a także przypomnienie sobie jak to fajnie jest być znowu razem. Wielką niespodziankę zrobiła dzieciom babcia Piotrusia. Upiekła przepyszne kolorowe babeczki. Na koniec spotkania wszystkie dzieci oraz wychowawczyni otrzymali przepiękne surfinie. 

            Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku ...

          • Konkursy klasowe w klasie II

          • W maju uczniowie klasy drugiej sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie nauki w tym roku szkolnym. Odbyły się trzy konkursy klasowe, w których zwyciężyły następujące osoby:

            1. Konkurs "Mistrz pięknego czytania":

            I miejsce - Igor Koziołek

            II miejsce - Apolinary Krupiński

            III miejsce - Mateusz Banasiak

            2. Konkurs "Mistrz ortografii":

            I miejsce - Kacper Poskart

            II miejsce - Kacper Wilczyński

            III miejsce - Aleksandra Depczyńska

            3. Konkurs "Mistrz matematyczny":

            I miejsce - Kacper Poskart

            II miejsce - Tymon Niedzielski

            III miejsce - Apolinary Krupiński

            Gratulujemy sukcesów!

          • 230.rocznica Konstytucji 3 Maja

          • Wiwat Konstytucja! Wiwat Król! Wiwat Wszystkie Stany!

            Tym razem obchodzimy to święto inaczej niż zwykle. Wielu z Was wzięło udział w konkursach, które ogłosiliśmy wcześniej. Bardzo za to dziękujemy. Mamy nadzieję, że był to dla Was czas mile spędzony, pozwalający jednocześnie zrozumieć rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm a także pzypomnieć sobie kilka faktów z historii Polski, często zapomnianych przez dzieci.

            Obejrzyjcie proszę efekty swojej pracy.

            Prezentacje multimedialne:

            230. rocznica Konstytucji 3 maja

            230 rocznica podpisania Konstytucji 3 maja

            KONSTYTUCJA 3 MAJA

            konstytucja 3 maja

            Prezentacja 3 Maja

             

            Bukiet majowy

             

            Rymowanki

            230 rocznica Konstytucji w tym roku przypada. 

            Biało-czerwoną flagę każdy na maszt zakłada. 

            Wiwat Król! Wiwat Naród! Wiwat wszystkie Stany! 

            3 maja 2021 na długo zapamiętamy. 

            Nikola Polcyn



            Witaj Maj jak słońce gorące 

             i kwiaty pachnące.  

            Dzisiaj święto Majowe 

             niech zawisną flagi biało czerwone.  

            Piotr Gackowski


            Dniu radości, dniu wesela!

            Jak szeroki polski kraj.

            Niech ten okrzyk w niebo strzela!

            Wiwat, wiwat 3 Maj!

            Wiktoria Wierzbowska


            Majowa moda

            Gazetka wykonana przez najmłodszych - Odział O

          • Światowy Dzień Wody - podsumowanie

          • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY Z PAH, który odbywał się w tym roku pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody”, w naszej szkole trwał przez cały tydzień.                    

            Działania prowadziliśmy od 15.03.2021r. do 24.03.2021r.

            Na lekcjach geografii dowiedzieliśmy się więcej o Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), która jest organizacją pozarządową, działającą od 1992 roku.

            „Woda jako globalne wyzwanie” oraz „Woda w kryzysie klimatycznym” to tematy które  poruszaliśmy na lekcjach biologii. ,,Oszczędzanie wody to za mało” to temat lekcji przyrody. Ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem wody przeprowadziliśmy na lekcjach chemii.

            Chętni uczniowie i nauczyciel brali udział w kursie e-mailowym:  ,,7 dni dla wody i klimatu”.

            Klasy młodsze  mogły zapoznać się z tematem w formie ciekawych prezentacj i doświadczeń. Dzieci rysowały plakaty związane z tematyką oszczędzania wody.

            Akcja nie koncentrowała się na ekologicznym czy typowo biologicznym aspekcie wody – chcieliśmy, aby wybrzmiało globalne znaczenie tego tematu i aby pokazać powiązania, których jesteśmy częścią jako konsumenci.

            Nasze działania spełniły swoje zadanie. Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły otrzymali podziękowanie  za aktywny udział  w tegorocznej edycji obchodów Światowego Dnia Wody z PAH oraz zaproszenie do udziału w akcjach w kolejnym roku szkolnym.



            https://zasobygwp.pl/proxy?sig=eb39aa2e373449c17596d1726e8a1c650f6ba94808e5e50bd42bd6587a33ed18&url=aHR0cHM6Ly93d3cucGFoLm9yZy5wbC9hcHAvdXBsb2Fkcy8yMDIxLzA0L2xvZ28tUEFILmpwZw==

            dyplom.pdf​​​​​​​

          • Stop Uzależnieniom

          • Rozstrzygniecie konkursu :

            1. W konkursie plastycznym skierowanym do klas 1-3 „ Stop Uzależnieniom – jak aktywnie spędzam wolny czas?”  I miejsce zdobyli : Igor Koziołek z kl. II oraz Jakub Sobiechowski z kl. I

            Serdecznie Gratulujemy!

            Nagrody zostaną przekazane uczniom w przyszłym tygodniu.

             

             

            2.  W konkursie plastycznym skierowanym do oddziału przedszkolnego „ Stop Uzależnieniom – jak   aktywnie spędzam wolny czas?”  I miejsce zdobyli :Wiktor Koziołek oraz Julian Wilczyński

            Serdecznie Gratulujemy!

            Nagrody zostaną przekazane uczniom w przyszłym tygodniu.

          • Zabawki z drugiej ręki:)

          • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas V-VII wykonali zabawki z materiałów odpadowych np. plastikowych butelek, nakrętek, kubeczków. Oto zdjęcie zabawek.

          • Mój autorski przepis na zdrowy obiad

          • Rozstrzygnięto konkurs dla klas 4-8 "Mój autorski przepis na zdrowy obiad"

            I miejsce Marcel Wilczyński kl. 6

            II miejsce Filip Borowicz kl. 7

            III miejsce Patkowski Mateusz  kl.6

            Wyróżnienie dla  Franciszka Krupińskiego kl. 4

            Serdecznie gratulujemy

            O terminie  odebrania nagród uczniowie zostaną poinformowani przez e dziennik

             

            PRZEPISY

            I miejsce

            Potrawa z kurczakiem i warzywami - Marcel W.

            Składniki:

            -dwa filety z piersi z kurczaka

            -100 gram (1 torebka) ryżu lub kaszy jaglanej lub gryczanej

            -3 marchewki

            -szklanka groszku (może być z puszki)

            -koperek i pietruszka

            -sól morska, pieprz

            Wykonanie:

            1 Filety podziel na nie duże kawałki.

            2 Ugotuj ryż lub kaszę w lekko osolonej wodzie.

            3 Marchew obierz, pokrój w kostkę i ugotuj.

            4 Kawałki filetów ugotuj na wywarze rosołowym dodając szczyptę soli i pieprzu. Gotuj filety przez ok. 20-30 min.

            5 Marchew odcedź z wody, lekko podsmaż na patelni z odrobiną masła.

            6 Ugotowany ryż lub kasza po odcedzeniu nakładaj na talerz (można wykorzystać mały kubeczek po jogurcie w celu uformowania porcji).

            7 Obok ryżu lub kaszy układaj filety następnie groszek i marchewkę, wywar rosołowy można użyć jako sosu dodając koperek lub pietruszkę. 

            Smacznego

            II Miejsce

            Łosoś .

            Filip B.

             

            Składniki:

            1 porcja łososia ze skórką,

            1 mały kalafior,

            sól ( najlepiej himalajska)

            cytryna,

            miks z sałat,

            świeży ogórek,

            pomidor,

            pestki dyni, słonecznika, siemie lniane, oliwa z oliwy,

            kilka małych kapar

            Obmyj łososia. Posól solą. Obsmaż na rozgrzanym oleju.

            Obmyj kalafior. Ugotuj w osolonej wodzie. Gotuj tak długo aż będzie miękki.

            Małe kapary zmiksuj z oliwą w oliwek. To będzie sos do łososia.

            Obmyj miks sałat. Do sałaty dodaj pokrojonego świeżego ogórka, pomidora. Dodaj pestki słonecznika, dyni, siemie lniane. Dolej oliwę z oliwek. Przypraw szczyptą soli.

            Wyróżnienie

            Zupa pomidorowa dla każdego

            Franek K. kl. 4

             

            Do garnka ok 5l wlewamy trzy czwarte wody wrzucamy paczke lub dwie ryżu może być biały ale także brązowy . Można również użyć makarony zależy kto co lubi . Gotujemy . W między czasie włoszczyznę obieramy i trzemy na tarce. Wrzucamy do zupy i gotujemy aż warzywa zmiękną dorzucamy liść laurowy, ziele angielskie, oregano, bazylię, tymianek, sól odrobinę słodkiej papryki. Gotujemy przez chwilę dodajemy koncentrat pomidorowy i doprowadzamy do września. Zupa godowa jest ok 15 do 20 minut. Jest bez mięsa.

          • 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Już niedługo będziemy obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 230 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano:

            „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY! 
             

            3 Maja – to szczególna data. W tym dniu w 1791 roku uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. To wspaniała okazja, by uzmysłowić nam wszystkim rolę i znaczenie takich słów, jak: Ojczyzna, Patriotyzm. A także dobry moment do przybliżenia kilku faktów z historii Polski, często zapomnianych przez dzieci.
             

            W tym roku obchodzimy tę uroczystość w nieco innych okolicznościach niż zwykle. Nie spotkamy się na akademii, nie pośpiewamy pięknych patriotycznych pieśni przy ognisku. Zapraszam jednak do uczczenia tego święta w inny, mam nadzieję również ciekawy sposób. Poniżej przedstawię kilka propozycji. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

            1. Konkurs plastyczny "230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja" - praca plastyczna na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.  Format A4, dowolna technika plastyczna (np. ołówek, kredka, pastele, flamastry, farby plakatowe, akwarele, wycinanki, collage itp.).
            2. Fantastyczna fryzura z biało-czerwonymi elementami.
            3. Rymowanka 3-majowa.
            4. Biało-czerwony bukiet kwiatów.
            5. Prezentacja multimedialna na temat Konstytucji 3 Maja.
            6. Mój ubiór w barwach narodowych.
            7. Makijaż w barwach narodowych.

             

             Na gotowe prace, zdjęcia, prezentacje czekam do 30 kwietnia.

            Beata Pastwa

          • Uwaga! Klasy I-III

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie klas I – III

            Zgodnie z tym, jak poinformował wczoraj  minister zdrowia Adam Niedzielski,
             od 26 kwietnia 2021r. w jedenastu województwach (w tym w kujawsko-pomorskim), uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na nauczanie hybrydowe.

            Nauka hybrydowa oznacza połączenie lekcji zdalnych, przeprowadzanych przez internet
            i tych organizowanych stacjonarnie, w szkole. Tryb hybrydowy polega na takiej organizacji zajęć lekcyjnych, by w szkole przebywało 50 procent wszystkich dzieci.

            W związku z powyższym w Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym lekcje będą się odbywać  w kolejnych tygodniach naprzemiennie:  stacjonarnie i zdalnie, zgodnie z poniższym harmonogramem:

            26.04. 2021r. – 30. 04. 2021r. klasy: I, II, – nauczanie stacjonarne w szkole.

            26.04. 2021r. – 30. 04. 2021r. klasa: III – nauczanie zdalne.

            W następnym tygodniu:

            4.05. 2021r. – 7.05.2021r. klasa: III  – nauczanie stacjonarne w szkole.

            4.05. 2021r. – 7.05.2021r. klasy: I, II, - nauczanie zdalne.

            Ponieważ nie wiadomo jak długo będzie obowiązywało nauczanie w systemie hybrydowym, harmonogram na razie jest na dwa najbliższe  tygodnie.

            Uczniowie, którzy w danym tygodniu będą uczyć się w szkole, a są zapisani do świetlicy, będą mogli korzystać z opieki świetlicowej. Świetlica czynna od 7.30 w kontenerze modułowym.

            Zapewniony będzie  też dowóz autobusem szkolnym  dla uczniów, którzy w danym tygodniu uczyć się będą stacjonarnie w szkole. 

                                                                                                   Z wyrazami szacunku

                                                                                                   i życzeniami zdrowia,

                                                                            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym

                                                                                                   Mariola Marcinkowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Młyńcu Pierwszym
      • 56-6782869 530 023 856
      • ul. Toruńska 10, 87-162 Lubicz Poland
      • Dariusz Bączkowski
      • d.baczkowski@jumi2012
      • Nr konta Rady Rodziców: BS Grębocin 60 9491 0003 0000 0000 1821 0002
  • Galeria zdjęć

      brak danych