Dzięki konkursowi "Moja gmina - moja mała Ojczyzna" nasi uczniowie wzbogacają wiedzę o gminie Lubicz, prezentując również zdolności plastyczne. W przeglądzie przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Lubiczu Dolnym udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół z gminy. Każda otrzymała specjalną statuetkę dla szkoły, a każdy uczeń nagrody ufundowane przez gminę i ZEASiP. Konkurs odbył się pod patronatem wójta Marka Nicewicza. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku: Wiktoria Tarkowska, Paweł Serożyński i Adam Kwiatkowski.
Moja Gmina - Moja Mała Ojczyzna
Wizyta w Muzeum Okręgowym
W środę 4.12 uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wycieczce szkolnej do Muzeum Okręgowego w Toruniu. Klasy młodsze brały udział w lekcji "Co można zrobić z gliny", klasy starsze w lekcji "Gęsie pióro". Dla jednych i drugich były to niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.
Warsztaty kulinarne
Dziękujemy Pani Hannie Smolińskiej nauczycielowi z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu za zorganizowanie dla uczniów naszej szkoły w ramach zajęć z Doskonalenia zawodowego warsztatów kulinarnych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu rogalików, naleśników, pierniczków oraz Hot-Dog z pieczarkami. Młodzież z radością i wielkim zaangażowaniem pracowała w grupach przygotowując posiłki. Były one kolorowe, estetycznie wykonane i ładnie podane. Na zakończenie wszyscy z ogromnym apetytem degustowali przygotowane smakołyki, które były smaczniejsze niż zwykle, bo sporządzone własnoręcznie. Dodatkową atrakcją był zorganizowany konkurs, w którym uczniowie wykorzystując zmysły smaku i dotyku rozpoznawali i nazywali owoce, warzywa i zioła. Za prawidłową odpowiedź, były atrakcyjne nagrody. Uczniowie zapoznali się również z ofertą edukacyjną szkoły, która czeka na przyszłych techników żywienia i usług, kelnerów, techników hotelarstwa, obsługi turystycznej, kucharzy i cukierników.
Uczniowie kl.8 i kl.6 dziękują za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.
Andrzejki
Zabawa andrzejkowa właśnie dobiegła końca. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w jej organizowaniu Paniom z Rady Rodziców i wszystkim którzy przyczynili się do jej uświetnienia . Mamy nadzieję, że andrzejkowe wróżby okażą się pomyślne.
Nasza Gmina - Nasze Środowisko
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie "Nasza Gmina - Nasze Środowisko". Konkurs rozgrywał się w trzech kategoriach. Oto wyniki:
Kategoria I (oddziały przedszkolne) EKO-OBRAZ
I nagroda - Adrianna Nowakowska
II nagroda - Jakub Sobiechowski
Wyróżniono w tej kategorii Kalinę Cywińską i Zofię Cywińską.
Kategoria II (klasy I-III SP) EKO-ZAKŁADKA
III nagroda - Wojciech Depczyński
Wyróżniono w tej kategorii Oliwię Żurawską, Olę Lipińską oraz Tymona Niedzielskiego.
Kategoria III (klasy IV-VI SP) EKO-KOMIKS
II nagroda - Julia Rybacka
Osoby wyróżnione:
Dawid Smoliński, Filip Borowicz, Julia Szymańska, Mikołaj Kamiński, Kuba Kmiecik, Wiktoria Wierzbowska, Wiktoria Sztalmirska, Mateusz Tarkowski, Szymon Szynkarewicz.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Szlachetna Paczka
Wybraliśmy już rodzinę, dla której robimy szkolną "Szlachetną Paczkę".Rodzina Pani Dagmary składa się z 6 osób.Proszą oni o:żywność, środki czystości, kołdrę, zestaw garnków.
Odzież w rozmiarze M: bluzka kolor czarny,kurtka zimowa rozmiar M-kolor ciemnozielony,trapery w rozmiarze 41- czarne lub brązowe
Możemy też obdarzyć naszą rodzinę szczególnymi upominkami.Dagmarę ucieszy nowa tunika,Roberta dezodorant,Patrycję szkatułka na biżuterię,Wacława hulajnoga,Krzysia także hulajnoga.
Dzielmy się dobrem, a świat będzie lepszy.
Akademia z okazji Święta Niepodległości
Dzisiaj uczniowie klas II i IV zaprosili nas na uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Była okazja do przybliżenia historii odzyskania przez Polską niepodległości ale też do wspólnego odśpiewania kilku patriotycznych pieśni. Po akademii panie Beata Pastwa i Barbara Winkler nagrodziły uczniów, którzy wzięli udział w konkursie "Za co kocham Polskę". A trzeba przyznać, prace, które przygotowali były naprawdę ciekawe. Pojawiły się wiersze, plakaty, laurki a także prezentacja. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pięknymi albumami o Polsce.
Historia i greckie mity
Interpretacja mitów greckich w klasie V. Dziś posłuchaliśmy pięknie opowiedzianych mitow: O Orfeuszu i Eurydyce oraz mitu o Syzyfie w interpretacji zwycięskich uczniów z klasy V.
Drzewo naszych marzeń
Dzisiaj w środę 23 października zostało zamontowane w naszej szkole Drzewo, nad którym pracowały dzieci w czerwcu 2019 roku pod kierunkiem Pani Doroty Smoktunowicz. To była długa praca, każde dziecko robiło 1 element Drzewa - lepiło i szkliwiło. Pani Smoktunowicz wypaliła te elementy w piecu a dziś gotową ekspozycję zamontowała na ścianie dolnego holu.
TTOPZ w naszej szkole
W październiku szczególnie często myślimy o zwierzętach. Koło wolontariatu w naszej szkole organizuje w tym miesiącu akcję "Dla psiaka i kociaka", podczas której zbieramy karmę dla zwierząt, a także koce, zabawki, kołdry, które później przekazujemy schronisku dla zwierząt. Dziś odwiedziły nas dwie wspaniałe panie wolontariuszki z Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt. Ta wizyta pozostawiła w naszych głowach wiele wspaniałych pomysłów, jak możemy pomóc zwierzętom w ich często trudnym życiu. Wiemy też, jakie zwierzęta mają prawa i gdzie zwrócić się o pomoc, gdy spotkamy chorego psa, kota czy jeża. Dziękujemy paniom bardzo serdecznie.
Audycja muzyczna
Dziś gościła u nas w szkole Filharmonia Pomorska z audycją muzyczną pt.: " Garść dźwięków, szczypta ciszy czyli rytm".
Próbny alarm przeciwpożarowy
Dziś w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Trzy krótkie dzwonki dały sygnał do natychmiastowego opuszczenia szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły stanęli na wysokości zadania i tym samym pokazali, że znają doskonale procedury ewakuacyjne.
Wystawa pamiątek rodzinnych
Uczniowie klasy IV przygotowali w swojej klasie wystawkę pamiątek rodzinnych. Do obejrzenia zgromadzonych skarbów zaprosili uczniów klas starszych.
Dzień Edukacji Narodowej
Dziś podczas uroczystości związanej z Dniem Edukacji Narodowej Pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły, dziękując jednocześnie wszystkim za zaangażowanie w wykonywaną pracę.O swoich nauczycielach nie zapomnieli również uczniowie. Dzieci z oddziału przedszkolnego pięknie mówiły, jak bardzo kochają swoją panią, pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny o swoich wrażeniach z pierwszych dni w szkole, a najstarsza młodzież rozbawiła nas do łez programem kabaretowym. Dziękujemy wszystkim za ten miły dzień.
PASOWANIE 2019
2 października 2019 roku odbyło się ślubowanie i pasowanie na uczniów w klasie pierwszej. W uroczystości wzięli udział goście: Wójt Gminy Lubicz – Pan Marek Nicewicz, Dyrektor ZEASiP-u – Pani Małgorzata Łęc-Sienkiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym – Pani Mariola Marcinkowska oraz rodzice dzieci. Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami. Wszyscy otrzymali legitymacje, pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez gości i rodziców. Uczniowie przygotowali występ artystyczny, który podobał się bardzo uczestnikom imprezy. Spotkanie w klasie pierwszej zakończył słodki poczęstunek.
Wybory Samorządu Uczniowskiego
Znamy już skład Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole, oto on:
Przewodniczącą została Agata Smolińska,
Zastępcą Przewodniczącego Roksana Przybysławska,
Skarbnikiem Wiktoria Ostrowska,
Sekretarzem Agata Bukowska.
Opiekę nad Samorządem pełnić będzie pani Ewa Marek, która została wybrana przez uczniow szkoły.
Gratulujemy.
Akademia Małego Kuchcika
Nie od dziś wiadomo, że dzieci zaczynają jeść, jak same zaczynają gotować. Akademia Małego Kuchcika to innowacja skierowana do uczniów klasy III. Jednym z głównych celów innowacji jest zainteresowanie uczniów kulinariami jako umiejętności pożytecznej, wykorzystywanej w życiu codziennym, która z czasem może przerodzić się w interesujące hobby. Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się 18 września uczniowie samodzielnie przygotowali bułeczki. Och! Jakie one były pyszneJ.
Projekt stypendialny "Prymus Pomorza i Kujaw"
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".
Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:
- otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
- uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
- uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
- uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.
Nabór zakończony zostanie 30 września 2019 r.
Narodowe Czytanie 2019
Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
- Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
- Dym – Maria Konopnicka
- Katarynka – Bolesław Prus
- Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
- Orka – Władysław Stanisław Reymont
- Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
- Sachem – Henryk Sienkiewicz
- Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Narodowe Czytanie staje się z roku na rok uroczystością, która otwiera nasz szkolny rok pracy. Tym razem uroczystość została zorganizowana w piątek, aby mogli wziąć w niej udział wszyscy uczniowie. Czytanie, zwłaszcza wspólne, rozwija wyobraźnię i buduje nowe spojrzenie na znany nam już świat.Do takiego właśnie poznawania świata zaprosiliśmy naszych uczniów od klasy 0 do 8.
Narodowe czytanie zainaugurowała pani Dyrektor Mariola Marcinkowska odczytawszy list pana Prezydenta Andrzeja Dudy.
Nowele pt. "Katarynka" Bolesława Prusa czytali: pani Aleksandra Kamińska- przyjaciel szkoły,pani Dyrektor Mariola Marcinkowska, pani Katarzyna Kalczyńska - nauczyciel j. polskiego, pan Marek Fiedziuszko - nauczyciel j. angielskiego, oraz uczniowie Wiktoria Tarkowska, Agata Smolińska, Dawid Smoliński oraz Patryk Ostrowski.
Uroczystość zorganizowały panie Barbara Winkler i Katarzyna Kalczyńska.
Zakończenie Roku Szkolnego
Jak co roku przed zakończeniem zajęć szkolnych i rozpoczęciem wakacji przypominamy o bezpieczeństwie, dlatego 18 czerwca odwiedził nas funkcjonariusz policji, żeby sprawdzić czy dzieci w naszej szkole wiedzą jak bezpiecznie spędzic wakację. Oczywiście wszyscy zdali egzamin śpiewająco!
Po spotkaniu z Panem Policjantem nadszedł czas na coroczne podsumowanie konkursów w roku skzolnym. Wiele dzieci zostało wyróżnionych za swoją pracę dodatkową oraz jak co roku zakończono zbiórkę makulatury. Pani Barbara Winkler podsumowała również pracę biblioteki wyróżniając najlepszych czytelników w kategorii klasa oraz indywidualny czytelnik.
Natomiast 19 czerwca nadszedł upragniony przez uczniów koniec roku szkolnego. Rok szkolny 2018/2019 był wyjątkowy, po raz pierwszy od kilku lat żegnaliśmy klasę 8. Wyjątkowy był to rok, pełen sukcesów i ciężkiej pracy. Właśnie dzięki temu wysiłkowi nasi absolwenci uzyskali bardzo wysokie wyniki na egzaminie zewnętrznym.
Gratulacje i ciepłe słowa usłyszeli z ust Pani Dyrektor i zaproszonych gości. W podniosłym nastroju wszyscy wyróżnieni uczniowie odebrali swoje świadectwa z rąk wychowawców i Pani Dyrektor.
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie