Dnia 5 lutego 2019 roku odbyło się rozwiązanie konkursu "Bezpieczne zabawy zimowe". Nagrody zostały ufundowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Chełmży. Specjalnymi gośćmi którzy wręczyli nagrody byli prezes Zarządu Rejonowego PCK w Chełmży pan Tadeusz Smarz oraz Kierownik Biura Zarządu Rejonowego PCK w Chełmży pani Alicja Jabłońska.
Bezpieczne zabawy zimowe
Pożegnanie Pani Sekretarz
Piątek 01.02.19r. był bardzo ważnym dniem w historii naszej szkoły. Po wielu latach pracy odchodziła na emeryturę nasza najwspanialsza pani sekretarz. Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców postanowił pożegnać ją podczas uroczystego apelu. Nie wszystkim udało się powstrzymać łzy.
Życzymy Pani wszystkiego najlepszego na "nowej drodze życia" i prosimy, żeby nas czasem odwiedziła
Podwójny zaszczyt dla szkoły
29 stycznia 2019r. gościliśmy w naszej szkole dyrektor ZEASIP Panią Brygidę Bogdanowicz-Kopeć oraz wicewójta pana Wojciecha Rakowieckiego, który na ręce pani dyrektor Marioli Marcinkowskiego złożył gratulacje z okazji uzyskania przez młyniecką szkołę I miejsca w powiecie toruńskim w plebiscycie Szkoła na Medal.
Gratulacje odebrała również nasza pani pedagog Lucyna Witkorska-Wnuk, która odbierała z rąk pana wicewójta akt mianowania. Zatem i my cieszymy się w dwójnasób.
Akcja "Góra Grosza" 2019 została zakończona, monety podliczone.
Już po raz XIX uczniowie Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym wspomogli akcję "Góra Grosza". Jej celem było uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji. Pomagamy dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Niejeden z uczniów naszej szkoły usypuje Górę Grosza przez cały rok, by na przełomie listopada i grudnia podzielić się nią z innymi dziećmi. Dlatego pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Suma, którą przekazujemy na GÓRĘ GROSZA wynosi 221,66 zł.
WYNIKI ZBIÓRKI PIENIĘDZY NA
„AKCJĘ GÓRA GROSZA 2019”
Klasa
Ilość monet
1 gr
Ilość monet
2 gr
Ilość monet
5 gr
Ilość monet
10 gr
Ilość monet
20 gr
Ilość monet
50 gr
Ilość monet
1 zł
Ilość monet
2 zł,5 zł
Razem
0
405
----
1
1
----
----
----
4,20 zł
1
1558
922
599
21
8
1
--------
--------
68,17zł
2
728
320
195
53
17
6
3
3
44,13 zł
3
589
266
128
31
35
2
------
--------
28,71 zł
4
172
105
101
36
6
3
---------
---------
15,17 zł
5
474
362
321
79
76
18
----
-------
60,13 zł
6
3
1
-----
----
1
1
--------
-------
0,75 zł
7
----
----
-----
2
1
----
-----
----
0,40
8
----
----
----
----
----
----
----
----
----
Razem
3929
39,29 zł
1976
39,52zł
1345
67,25 zł
223
22,30 zł
144
28,80 zł
31
15,50 zł
3
3,00 zł
3
6,00 zł
221,66
ŁĄCZNA KWOTA – 221,66
KOMISJA PRZELICZAJĄCA PIENIĄDZE:
-
Agata Bukowska
-
Julia Szymańska
-
Wiktoria Wierzbowska
Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za włączenie się do naszej akcji!
Szczególne podziękowania składamy uczniom należącym do SK PCK którzy od początku do zakończenia akcji czuwali nad jej właściwym przebiegiem!Opiekun akcji: Urszula Witkowska
-
Białe Ferie 2019
Jak minęły wam ferie zimowe? U nas w szkole sporo się działo!
Każdego dnia uczestnicy ferii mieli okazję poznawać tajniki kodowania i elektroniki. W pierwsze dwa dni uczyliśmy się jak programować roboty za pomocą Ozobotów oraz gry Scottie Go! W środę odwiedziliśmy Cinema City i dowiedzieliśmy się jak powstają filmy animowane oraz obejrzyliśmy film Ralph Demolka w Internecie, gdzie dowiedzieliśmy się o wiralnych filmach oraz wirusach. W czwartek sami budowaliśmy roboty, które musiały pokonać tor przeszkód a w piątek zbudowaliśmy w pełni funkcjonalny joystick do grania w gry stworzone w technologii Scratch!
Białe Ferie w tym roku zostały zorganizowane w ramach programu Erasmus+
Dziękujemy
OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH GLOSUJACYCH NA NASZĄ SZKOŁĘ W PLEBISCYCIE SZKOŁA NA MEDAL, A W SZCZEGÓLNOŚCI DLA PRZEWODNICZĄCEJ RADY RODZICÓW PANI ANGELIKI SZYNKAREWICZ.
TO DLA NAS WIELKIE WYRÓŻNIENIE
Jasełka w kościele p. w. św. I. Loyoli w Młyńcu Drugim
Jasełka w kościele p. w. św. I. Loyoli w Młyńcu Drugim. Jasełka przygotował katecheta p. Tadeusz Krajniewski, a wystąpiły dzieci z klas IV - VIII. Pani dyrektor Mariola Marcinkowska złożyła wszystkim życzenia noworoczne i podziękowała aktorom za piękne przedstawienie. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne kolędowanie.
Kto nie mógł być ma szansę zobaczyć Jasełka 3 lutego w kościele w Gronowie
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś….
Tradycją naszej szkoły jest, że w okresie przedświątecznym uczniowie zapraszają swoich najbliższych na spotkanie inicjujące okres oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym roku zebraliśmy się by wspólnie kolędować.
Uroczystość rozpoczęła się wieczorem 13 grudnia. Wszystkich rodziców i zaproszonych gości powitała pani Dyrektor Szkoły. Następnie obejrzeliśmy jasełka, w których uczestniczyło wiele dzieci z klas starszych.
Każda klasa wraz z wychowawcą zaśpiewała również kolędę . Występy klas przeplatane były recytacją prozy i poezji w wykonaniu młodzieży z klas 7-8. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy śpiewali wraz ze swoimi dziećmi zarówno na
scenie jak i na widowni.Oprawę muzyczną zapewnił nam pan Jacek Ostrowski, który pomagał artystom znaleźć rytm i melodię często niełatwych kolęd.
Wieczór zakończył się niespodzianką. Dzieci otrzymały paczki pełne słodkości, które przygotowało sołectwo Młyńca I i II.
Wizyta Świętego Mikołaja
Dnia 12 Grudnia do naszej szkoły przybył specjalny gość - Święty Mikołaj we własnej osobie!
Wraz ze swoją pomocniczką zorganizowali dla dzieci w naszej szkole specjalne zajęcia. Święty Mikołaj zorganizował specjalny quiz o świętach, a następnie przyjął wszystkie listy z życzeniami świątecznymi od dzieci. Mikołaj musiał szybciej wyruszyć do innych dzieci, ale jego pomocniczka została, aby pomóc dzieciom zrobić świąteczne ozdoby.
Na zakończenie wszystkie chętne dzieci mogły zostać zamknięte w ogromnej bańce mydlanej. Wszyscy otrzymali pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i specjalny dyplom upamiętniający to spotkanie!
Mikołajki u pierwszaków
Święty Mikołaj to bajkowa, postać która wszystkim dzieciom kojarzy się z miłym dniem i prezentami. W klasie pierwszej w tym roku ten dzień był niezwykły. Kiedy pierwszaki kończyły zajęcia matematyczne – ktoś niespodziewanie zapukał w okno. W pozostawionym liście, który odczytała wychowawczyni, było zadanie – odszukać na boisku szkolnym 15 ukrytych skarpet ze świątecznymi słowami oraz dalszymi wskazówkami dla małych tropicieli. Jedna ze wskazówek prowadziła do bramki, na której wisiały kolorowe gwiazdki z literami. Po ich odczytaniu okazało się, że na dzieci czeka niespodzianka w szkolnej altance. Tam wisiały czerwone mikołajowe czapki, a wewnątrz nich - bilety do klasowego „kina”. W sali klasy I czekał ekran i film „Strażnicy marzeń”. W przerwie seansu uczniowie otrzymali czekoladowe mikołaje i kosz mandarynek oraz czekolady od Rady Rodziców. Po filmie klasa pierwsza pomaszerowała na szkolny apel, gdzie dzieci obejrzały prezentację o Świętym Mikołaju i śpiewały ze wszystkimi uczniami mikołajkowe piosenki. Ukoronowaniem wesołego dnia była pyszna pizza.
Ten dzień nie byłby taki udany, gdyby nie pomoc „elfów”, czyli rodziców. Serdeczne podziękowania przekazujemy przede wszystkim pani Mirosławie Zagłoba - Miętkiewicz, pani Dorocie Smoktunowicz z mężem oraz panu Krzysztofowi Sonnenbergowi
Edukacja na Medal
Nasza szkoła, dzięki Państwa głosom, zajęła I miejsce w powiecie toruńskim w plebiscycie SZKOŁA NA MEDAL! Dziękujemy za zgłoszenie i głosowanie. Od 5 grudnia do 14 grudnia rozpoczyna się etap wojewódzki
Mamy też drugą wspaniałą wiadomość: Pani Katarzyna Kalczyńska nauczyciel j. polskiego zajęła drugie miejsce w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL ( etap powiatowy). Dziękujemy za głosy i gratulujemy pani Kasi sukcesu!
Mikołajki w Szkole
6 grudnia to dzień, w którym wszystkich odwiedza Święty Mikołaj. Do naszej szkoły przybyły pomocniczki Mikołaja i rozdały wszystkim uczniom upominki. Odbył się również świąteczny apel, który stał się okazją do podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację Szlachetnej Paczki.
Godzina Kodowania w klasie I
Dnia 5 grudnia 2018r. klasa I uczestniczyła w akcji „Godzina kodowania”. Korzystając z aplikacji na stronie code.org uczniowie programowali ruch stworka Angry Bird, który gonił zieloną świnkę. Było mnóstwo zabawy i emocji. Takie zajęcia stopniowo przygotowują dzieci do programowania w Stratchu. Kolejne relacje już niedługo
Wielka Szlachetna Paczka
Ogromne brawa należą się mieszkańcom Młyńca za wielkie serca i wrażliwość na potrzeby bliźnich. Nasze wolontariuszki wraz z przewodnicząca Rady Rodziców Panią Angeliką Szynkarewicz sprzedawały dziś babeczki, z których dochód w całości przeznaczony został na zakup produktów potrzebnych rodzinie, dla której robimy Szlachetną Paczkę. Nasze wolontariuszki zebrały 1000 złotych!
Dziękujemy również wszystkim, którzy codziennie zapelniają kosz Szlachetnej Paczki produktami żywnościowymi. Rodzina, która się opiekujemy będzie miała piękne święta. Poszukujemy jeszcze prezentów świątecznych o ktorych marzą. A są one nietypowe: książki z serii Saga o ludziach lodu, materiały o BMW, książka mechanika pojazdów i kosmetyki dla dziewczynki 15-letniej. To ostatnie dni zbiórki - do 7 grudnia. Jeśli chcecie się włączyć, śpieszcie się.Pozdrawiamy wszystkich dotychczasowych Świętych Mikołajów.
Gminny Konkurs Recytatorski
Nasze uczennice: Agata Bukowska, Amelia Ziółkowska i Dominika Kalbarczyk wzięły dziś udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Wszystkie trzy zaprezentowały się wspaniale, a za swój trud Dominika Kalbarczyk otrzymała w konkursie wyróznienie!
Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym
Dnia 29 listopada, nasza uczennica Kornelia Drączkowska, wraz z panem Adamem Lisewskim, wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym. Po długiej i wyczerpującej walce, Kornelia zajęła III miejsce!
Andrzejek czar
Dzień 29 listopada upłynął nam pod hasłem Andrzejek
Od godziny 11:00 bawiły się dzieci z klas młodszych. Były tańce oraz tradycyjne lanie wosku. Po południu, od godziny 15:30 rozpoczęła się dyskoteka Andrzejkowa dla uczniów klas IV-VIII. Za dobrą zabawę przy muzyce odpowiadali uczniowie klasy VIII Kornel Ambroziewicz i Jakub Łubiński. Z drobną pomocą pana Dominika Bleka poprowadzili oni również zabawy na Króla i Królową parkietu, Muzyczne Krzesła oraz wróżbę z butów. W tym samym czasie, uczniowie klas VII i VIII wraz z panią Ewą Marek wróżyli z rąk, z zapałek oraz przepowiadali imię i charakter przyszłych partnerów. Było również tradycyjne lanie wosku, którym opiekowała się pani Ewa. Miłym akcentem było zaproszenie opiekunów do zabawy w Muzyczne Krzesła. Zwycięzcami zostali Oliwia Lamparska, Krystian Kończewski oraz pan Dominik Blek.
Szczególne podziękowania należą się paniom z Rady Rodziców za pomoc w sprzedaży ciast i pierniczków upieczonych z myślą o wsparciu Szlachetnej Paczki.
Młodzi Specjaliści IT
Dnia 22 listopada w Zespole Szkół CKU w Gronowie odbył się Wojewódzki Konkurs IT_Junior_2K18 skierowany do klas VIII szkół podstawowych i III gimnazjum. Pan Dominik Blek przygotował do konkursu pięciu uczniów naszej szkoły: Kornela Ambroziewicza, Szymona Okrucińskiego, Łukasza Ziółkowskiego, Piotra Rojek i Jakuba Łubińskiego. Podczas konkursu sprawdzana była ogólna wiedza informatyczna oraz umiejętności praktyczne. Uczestnicy konkursu, po 30 minutowym teście ogólnym, musieli wybrać cztery zadania, na wykonanie których mieli za każdym razem 20 minut. Zadania wymagały od uczestników umiejętności szybkiego pisania na klawiaturze, obsługi programów biurowych i graficznych oraz podstaw programowania i tworzenia stron WWW. Po ciężkim konkursie uczniowie zwiedzili teren szkoły i dowiedzieli się jak wyglądają zajęcia w placówce. Po tej krótkiej wycieczce przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Z wielką dumą chcemy ogłosić, że Kornel Ambroziewicz, z drugim najlepszym wynikiem wśród 40 uczniów, zajął III miejsce!
Serdecznie gratulujemy!
Światowy Dzień Praw Dziecka
Dnia 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka. Młodzież i dzieci młynieckiej szkoły poznały prawa i obowiązki, jakie przysługują każdemu dziecku. Owocem tego spotkania młodzieży z panią pedagog jest łańcuch przyjaźni, który wkrótce pojawi się na szkolnym korytarzu.
Szlachetna paczka
Pomóż nam, aby te święta stałych się dla kogoś spokojniejsze, weselsze i pełne radości.
Co możemy powiedzieć wybranej przez nas rodzinie?
Pan Andrzej (50 l.) i pani Bożena (38 l.) wychowują trójkę dzieci: Damiana (17 l.), Monikę (15 l.) i Mateusza (5 l.). Kilkanaście lat temu rodzina mieszkała w małym, starym domku. Przez kilka lat, powoli, stawiali obok nowy, który do dnia dzisiejszego nie jest wykończony (m.in. brak ocieplenia, niewykończona łazienka). Rodzina utrzymuje się z małego gospodarstwa rolnego. Radzą sobie sami na takim poziomie, jak potrafią i mają na to środki. Po opłaceniu rachunków dochód na jednego członka rodziny wynosi około 485 zł. W domu widać bardzo silne więzi rodzinne i wzajemną miłość jej członków. Pan Andrzej czuje się bardzo odpowiedzialny za los rodziny i nie szczędzi sił, żeby zapewnić jej jak najlepsze warunki. Wychował się w biedzie i bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych. W młodości walczył o możliwość zbudowania należytego domu nie tylko dla siebie, ale również swojej mamy, którą się opiekował. Temu zadaniu podporządkował swoje życie i na tej kanwie zbudował swoje relacje z żoną, a później dziećmi. Jego marzeniem było stworzenie kochającej się rodziny i to udało mu się osiągnąć. W ich relacjach widać miłość i wzajemne przywiązanie. Jest bardzo dumny ze starszego syna, który jest uzdolniony w kierunku mechaniki pojazdów i wyróżniany w szkole (dostał niewielkie stypendium). Pani Bożena zajmuje się domem dbając o wszystkich całym swoim sercem. Ponieważ są w niej bariery z przeszłości całkowicie poświęca się domowi. Mimo skromnego dobytku rodzina zachowuje najważniejsze wartości ludzkie, co szczególnie ujmuje w dzisiejszych czasach. Najważniejszymi potrzebami rodziny jest żywność, środki czystości oraz 6 krzeseł, aby rodzina mogła wspólnie zasiąść do stołu.
Czego potrzebują nasi podopieczni?
żywność potrzeba naturalna
środki czystości przy dużej rodzinie jest duże zużycie
krzesła rodzina nie ma możliwości zasiąść razem przy stole
- Żywność trwała:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
- Środki czystości:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Obuwie:
Bożena
Rodzaj obuwia: przejściowe
Kategoria: adidasy
Rozmiar: 39
Uwagi: ciemny
Andrzej
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki
Rozmiar: 40
Uwagi: ciemny
- Pomoce szkolne:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
- Wyposażenie mieszkania:
Ręczniki, Pościel (poszwy,prześcieradła)
Brakujące sprzęty: krzesła stołowe - 6 sztuk (mogą być używane), suszarka pokojowa do bielizny
Specjalne upominki
Pan Andrzej - książka o tematyce mechaniki pojazdów rolniczych
Pani Bożena - książki z serii Saga o ludziach lodu (SF)
Damian - materiały o samochodach marki BMW
Mateusz - zabawka wóz strażacki
Monika - drobny kosmetyk
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie