Dnia 2 listopada w Złotorii odbyły się Gminne Zawody w Unihokeja. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas IV-VI i zajęli IV miejsce. Zaprezentowali wspaniałą fair play grę do samego końca.
Zawody w Unihokeja chłopców w Złotorii
Akcja znicz
31 października uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem p. Żanetą Kozioziembską odwiedziły cmentarz w Gronowie i zapaliły znicze na opuszczonych grobach.
Dzień dla psiaka i kociaka
30 października Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami podsumowali akcję Międzynarodowego Dnia Ochrony Praw Zwierząt przygotowując przedstawienie i prezentację jak należy opiekować się zwierzętami.
Święto Biblioteki
W czwartek 26.10.2017r. w ramach obchodów „ Święta Biblioteki” odbył się bal przebierańców postaci z ulubionych książek z konkursami dla uczniów kl.0-III W rytm muzyki pląsały różne postaci z bajek: księżniczki, wróżki, baletnice, rycerze, motyle, biedronki, żołnierze. Do wesołej zabawy zachęcały wszystkich starsze koleżanki z kl. VII w strojach bohaterów literatury dziecięcej. Wspólne zabawy muzyczno- ruchowe sprawiły dzieciom wiele radości. Było to bardzo miłe, sympatyczne spotkanie.
Spotkanie z pasją
W naszej szkole dbamy o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z DJ, który zasiał w nas ziarnko miłości do muzyki. Pokazując, jak można bawić się dźwiękiem.
Ślubowanie na pierwszoklasistów
24 października 2017 roku był niesłychanie ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym. O godzinie 14:00 odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klasy pierwszej. Jej naocznymi świadkami byli: sekretarz Gminy pani Teresa Gryciuk, dyrektor SP w Młyńcu Pierwszym pani Mariola Marcinkowska, przedstawiciele Rady Radziców- pani Violetta Kończewska i pani Joanna Dudowicz , reprezentanci Samorządu Uczniowskiego oraz najmilsze dziecięcym sercom osoby - rodzice. Zaproszeni goście podziwiali dzieci z dumą i przejęciem recytujące wierszyki i śpiewające piosenki. Punktem kulminacyjnym uroczystości był akt ślubowania pierwszoklasistów i pasowania na ucznia. Po ślubowaniu i pasowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Mistrzowie Tabliczki Mnożenia
Podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody mistrza TABLICZKI MNOŻENIA. Mistrzem tabliczki mnożenia został Piotr Rojek. Otrzymał on puchar, który trafia do klasy VII, w przyszłym roku o ten puchar będą mogli powalczyć inni uczniowie. Medale za II i III miejsce otrzymali uczniowie klasy VII- Kornel Ambroziewicz i Łukasz Ziółkowski. Wyróżniona został również Dominik Kalbarczyk, która uzyskała najlepszy czas.
Wykład o Tadeuszu Kościuszce
W związku z tym, że rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki, w naszej szkole miała miejsce lekcja pokazowa, która miała na celu przybliżenie uczniom sylwetki naszego bohatera narodowego. Odbyła się ona 18 października w ramach godziny wychowawczej i wzięli w niej udział uczniowie klas IV-VII. Nauczyciel historii wykorzystując prezentację multimedialną przedstawił życiorys Kościuszki, jego dokonania na arenie krajowej i międzynarodowej oraz współczesne formy uhonorowania pamięci przywódcy ogólnonarodowego powstania. Była to doskonała okazja by uczcić dwusetną rocznicą jego śmierci.
Code Week 2017
10 października 2017 roku klasa druga zaprosiła kolegów z klasy trzeciej na imprezę w ramach międzynarodowych obchodów Code Week 2017. Drugoklasiści jako „doświadczeni” już koderzy zapoznali swoich starszych kolegów ze środowiskiem Scratch Junior. Potem uczniowie przygotowali wspólnie w parach opowiadanie multimedialne i przedstawili swoje prezentacje wszystkim uczestnikom spotkania. Każde dziecko otrzymało certyfikat potwierdzający udział w tej imprezie. Takie zajęcia w mieszanych parach, tj. drugoklasista z trzecioklasistą okazały się ciekawym doświadczeniem i wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.
Nie szukaj definicji nauki. Sprawdź to.
Od zawsze wiadomym jest, że zarówno starsi, jak i młodsi, lepiej i szybciej uczą się dzięki metodom empirycznym. Nasza szkoła została dziś niewątpliwie wyróżniona i wzięła udział w projekcie Centrum Nauki Kopernik z Warszawy i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do młynieckiej szkoły przyjechał bowiem NAUKOBUS, dzięki któremu mogliśmy „dotknąć” nauki.
Uroczystość otworzyła Pani dyrektor Mariola Marcinkowska witając gości:
inicjatorkę i pomysłodawczynię zaproszenia do nas tejże wystawy panią poseł Iwonę Michałek, panią Brygidę Bogdanowicz- Kopeć Dyrektor ZEASiP, panią Karinę Wroniecką Przewodniczącą Komisji Oświaty oraz pana Zbigniewa Barcikowskiego Radnego Gminy Lubicz, pana Kazimierza Smolińskiego sołtysa Młyńca Drugiego i panią Marzenę Wojnar dyrektor Biblioteki Publicznej w Lubiczu.
Przygoda z nauką rozpoczęła się punktualnie o godzinie 8:00. Zachwycone i zaciekawione buzie naszych dzieci były fantastyczną nagrodą dla nauczycieli, którzy od zawsze próbują pokazać młodym ludziom, jaki piękny i ciekawy jest świat.
Tytuł wystawy: „Umysł Przyłapany” to intrygujący wstęp do tego, aby dostrzec, że nasz mózg też można oszukać. Dziś dowiedzieliśmy się, że pojęcie ciepło-zimno bywa względne, że emocje rządzą naszym spojrzeniem na świat, a muzyki można” słuchać przez łokcie”.
Wszyscy, czyli dzieci, nauczyciele i rodzice, dziękują za tak wspaniale spędzony czas.
“Zawsze Zielono, Zawsze Niebiesko”
Mamy zaszczyt i wielką przyjemność poinformować o wynikach XIX Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” – Toruń 2017.
Z 14.371 prac nadesłanych do nas z 49 krajów, na wystawę pokonkursową jury zakwalifikowało 1.016 prac z 45 krajów przyznając 52 nagrody i 48 wyróżnień indywidualnych oraz 3 nagrody zbiorowe dla placówek, za interesujące kolekcje prac.
Miło nam poinformować, że spośród prac nadesłanych z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał:
JAKUB ŁUBIŃSKI lat 13
Na wystawę pokonkursową wybrano prace: Kacpra Łubińskiego lat 11, Franciszka Potęgi lat 9, Aleksandra Rubiszewskiego lat 13, Kamili Sztandarskiej lat 14. Otrzymają oni dyplomy i katalogi pokonkursowe.
Serdecznie gratulujemy zarówno laureatom, jak i ich opiekunom.
Zapraszamy na uroczyste podsumowanie Konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej , które odbędzie się w czwartek, 19 października 2017 r., o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Przedzamcze 11/15 (Sala Widowiskowa – I piętro) w Toruniu.
Umysł Przyłapany w Młyńcu Pierwszym
To duże wyróżnienie ! Nasza szkoła otrzymała prezent za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Przyjedzie do nas naukobus z animatorami oraz z zestawem 15 eksponatów interaktywnych, prosto z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie !
Do skorzystania z wystawy zaprosiliśmy uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Jeśli ktoś z mieszkańców chciałby skorzystać prosimy o zapisanie się na listę (względy organizacyjne)
Samorząd wybrany!
Od 18 do 25 września nasza szkoła żyła wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Według regulaminu SU, każdy uczeń klas I-VII mógł wziąć udział w wyborach na stanowisko reprezentanta wszystkich uczniów w szkole. Kandydaci musieli przygotować plakat wyborczy oraz przemówienie na więc wyborczy, który odbył się w czwartek 21 września. Tego samego dnia odbyły się też wybory, w których wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły: Kornel Ambroziewicz (klasa VII), Piotr Rojek (klasa VII), Paweł Serożyński (klasa III), Agata Smolińska (klasa VI) i Wiktoria Tarkowska (klasa VI)
Po południu, komisja skrutacyjna w składzie Jakub Łubiński oraz Dominika Kalbarczyk (klasa VII) obliczyła wynik wyborów. Ponieważ w piątek wszyscy przygotowaliśmy się do Młynieckich Tradycji, ogłoszenie wyników zostało przełożone na 25 września.
Z przyjemnością pragniemy ogłosić, że w głosowaniu wśród uczniów klas I-VII, przewodniczącym została Agata Smolińska, zastępcą zaś Paweł Serożyński. Regulamin SU nie przewidział jednak remisu, więc w tym roku będziemy mieć aż trzech sekretarzy: Kornela Ambroziewicza, Piotra Rojka oraz Wiktorię Tarkowską.
W tym samym czasie przeprowadzone zostało głosowanie wśród uczniów na opiekuna samorządu uczniowskiego i pragniemy ogłosić, że w tym roku opiekunem zostają Pani Żaneta Kozioziębska oraz Pan Dominik Blek.
Uczniowie mają w tym roku sporo pomysłów i mamy nadzieję, że uda im się je wdrożyć w naszej szkole.
Młynieckie tradycje jak zawsze we wrześniu.
Wspaniała tradycja w Młyńcu nakazuje, aby we wrześniu weselić się przy kiszeniu kapusty. Takie oto zdanie mogłoby zapewne być zapisane w starych kronikach naszych okolic, a że my chcemy i pamiętamy o naszych korzeniach, więc chętnie po nie sięgamy.
Zatem i w 2017 roku festyn młyniecki odbył się również. Tegoroczne hasło to: „Pomagamy w odbudowie domu państwa Bukowskich”.
Uczestników po staropolsku chlebem ufundowanym przez państwa Bukowskich i solą witali nauczyciele i uczniowie w tradycyjnych strojach. W organizację tej imprezy zaangażowała się jak zwykle cała społeczność szkolna, Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz sołectwo Młyńca Pierwszego z sołtys panią Anną Katrą. Swą obecnością zaszczycili nas goście: proboszcz parafii Gronowo ks. kanonik Miłosz Wardziński,radna powiatu toruńskiego pani Agnieszka Janiaczyk – Dąbrowska, radny Gminy Lubicz pan Zbigniew Barcikowski, radny Gminy Lubicz pan Jerzy Guranowski wraz z małżonką, sponsorzy szkoły pp. Joanna i Andrzej Krawulscy oraz liczni mieszkańcy Młyńca i okolicznych miejscowości z dziećmi. Gości powitała Dyrektor Szkoły pani Mariola Marcinkowska, która podziękowała współorganizatorom i sponsorom tej środowiskowej imprezy. Uroczystego otwarcia Młynieckich Tradycji dokonała Przewodnicząca Rady Gminy pani Hanna Anzel, życząc uczestnikom dobrej zabawy. Nad organizacją festynu czuwały panie: Urszula Witkowska i Beata Wodara.
W tym roku zabawa i uroczystości odbyły się w sali OSP, którą użyczyła nam zawsze gotowa pomagać Ochotnicza Straż Pożarna z prezesem panem Wiesławem Wrzesińskim.
W iście jesiennej scenerii przed budynkiem OSP dzieci wraz z wychowawcami szatkowały kapustę pod czujnym okiem pana Tadeusza Krajniewskiego i pana Mateusza Koniuszek.
Dzieci doskonale bawiły się wraz z fundacją Trybik robiąc balonowe zwierzątka oraz duże bańki.
Drugie kreatywne stanowisko prowadziła pani Beata Wodara i Ewa Marek, które wraz z dziećmi robiły ziemniaczane stwory.
Stałym powodzeniem cieszyły się powidła gotowane pod okiem pani Joanny Kłosiewicz.
Można było również odwiedzić stoiska z rękodziełem oraz z lawendą.
Z funduszy Sołectwa Młyńca Pierwszego dla wszystkich były bezpłatne kiełbaski i napoje. Panie z Koła Gospodyń zaprosiły zaś na degustację pysznego bigosu.
Odbył się również pokaz zumby, który poprowadziła pani Iwona Trojanowska Kopeć.
Przez cały czas trwania festynu Szkolny Klub Wolontariatu pod kierunkiem pani Żanety Kozioziembskiej i pani Katarzyny Kalczyńskiej prowadził akcję charytatywną na rzecz rodziny Bukowskich, uczniów naszej szkoły. Dzieci przygotowały zakładki do książek, ciasteczka, ręcznie robione bransoletki. W akcję włączyła się również Rada Rodziców gotując zupę dyniową, piekąc ciasta, jak również Radna Powiatu Toruńskiego pani Agnieszka Janiaczyk-Dąbrowska, która podarowała swojski chleb i ser. Do akcji charytatywnej przyłączyła się też Przewodnicząca Rady Gminy Lubicz pani Hanna Anzel fundując na sprzedaż świeżutkie babeczki.
Dziś uhonorowane zostały trzy cudowne młode dziewczyny naszej szkoły: Agatka Smolińska, Wiktoria Dąbrowska i Amelka Ziółkowska - za wrażliwe serca wobec ludzi chorych na nowotwory. Medale oraz specjalne prezenty wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy Lubicz pani Hanna Anzel fundatorka tychże.
Medal i prezent z jej rąk otrzymał także Marcelek Muchewicz, który wraz z mamą uratował życie wyrzuconemu i skazanemu na śmierć małemu kotkowi.
Dziękujemy Wam szlachetni wolontariusze !
Podziękowania od Przewodniczącej Rady Gminy Lubicz otrzymały równie pani Dyrektor Mariola Marcinkowska i pani Beata Wodara za współpracę przy przedsięwzięciach gminnych.
Program naszego festynu był bardzo napięty. Dzieci wykonały program artystyczny dla Pani Doroty Wróbel – już byłej polonistki naszej szkoły, jako podziękowanie za wkład w naukę młynieckich dzieci. Nie obyło się bez łez i zapewnień o wzajemnej sympatii.
Podczas festynu swoje prace zaprezentowali również podopieczni pani Katarzyny Rubiszewskiej, która w naszej szkole prowadzi zajęcia fotograficzne. W tym roku cala grupa wzięła udział w międzynarodowym konkursie, w którym Kacper Łubinski otrzymał wyróżnienie, a pozostali będą nagrodzeni możliwością prezentacji swoich prac podczas gali wręczenia nagród.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów, a pani Kasi dziękujemy za poświęcony czas i przekazywaną wiedzę.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, a organizatorom i darczyńcom za dobre serca.
Do zobaczenia za rok!
Zbiórka dla państwa Bukowskich
W piątek podczas imprezy środowiskowej Młynieckie tradycje odbędzie się akcja charytatywna dla rodziny państwa Bukowskich pogorzelców z Mierzynka.
Akcję będzie można wesprzeć kupując:
- Przetwory
- Ciasto
- Ciasteczka
- Chleb
- Własnoręcznie wykonane bransoletki przez uczennice klas VI i VII
- I wiele innych...
Serdecznie zapraszamy!
Szkolne koło wolontariatu wraz z opiekunami.
Dzień Przedszkolaka
Dziś w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień przedszkolaka. Była dyskoteka i przekąski. Bawiliśmy się wyśmienicie. Niestety starszacy obchodzili to święto po raz ostatni.
Sprzątanie Świata 2017
W piątek 15 września 2017r., jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2017”. Hasło tegorocznej edycji ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia brzmiało „ Nie ma śmieci –są surowce”. Z tej okazji w szkole odbył się apel, na którym została przypomniana historia i idea Sprzątania Świata. Inscenizacja w wykonaniu uczennic kl. V-VII uświadomiła wszystkim jak ważna jest segregacja odpadów i co zrobić aby zmniejszyć góry śmieci, które zasypują naszą planetę.
Następnie uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki, które podarował nam leśniczy Pan Piotr Borkowski, udali się na sprzątanie najbliższej okolicy Młyńca Pierwszego i Młyńca Drugiego. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.
Nurkowaliśmy w Oceanie Indyjskim
W naszej szkole mieliśmy niebywałą okazję spotkać się z bardzo ciekawym człowiekiem panem Pietrzykowskim. Gość nasz jest podróżnikiem i nurkiem, dlatego też zabrał nas dziś do Egiptu i na Malediwy w podróż statkiem na ciepłe wody. Dzięki pasji naszego gościa usłyszeliśmy o historii nurkowania, jego podróżach i poznaliśmy wiele ciekawych opowieści znad mórz i oceanów.
Ogromną atrakcją dla dzieci z naszej szkoły był widok jednego z ulubionych nauczycieli w stroju nurka.
Wspaniale się bawiliśmy poznając podwodny świat, do którego na co dzień nie mamy dostępu.
Dziękujemy
W krainie Bajkostworów
Dnia 6 września w ramach dni adaptacyjnych, zabraliśmy naszych uczniów do Krainy Bajkostworów.
Sala OSP w Młyńcu Pierwszym zamieniła się w przestrzeń animacyjną przeznaczoną dla dzieci w różnym wieku. Od podłogi po sufit znalazły się różnej wielkości, mięciutkie „wypychanki”- Bajkostwory. Każdy jest inny nie tylko kształtem lecz i rozmiarem. Te najmniejsze można było łatwo podrzucić lecz na tych ponad 3 metrowych wygodniej było się położyć i wtulić. Były też olbrzymie kostki z dziurą, do których dzieci chętnie wchodziły. Dzieci mogły podnieść gigantyczną frytkę lub zatrzasnąć się w poduszkowym fortepianie. Wielką atrakcją była Turlanka, w której wszyscy się chowali i turlali.
Zajęcia poprowadził pan Michał Malinowski - pisarz, pedagog, podróznik, autor nowatroskich metod opowiadania. Po dziecięcych szaleństwach, pan Michał Malinowski przeprowadził warsztaty dla nauczycieli pt."Jak kreatywnie opowiadać bajki ?"
Organizatorem tej wspaniałej edukacyjnej imprezy była Biblioteka Publiczna w Lubiczu.
Wyruszamy w cudowny świat nauki
Wakacje już za nami, ale to nie powód do zmartwień. Szkoła w Młyńcu Pierwszym jest świetnie przygotowana na przyjęcie swoich uczniów.
Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się Mszą Świętą w przepięknym drewnianym kościele w Młyńcu Drugim. Po otrzymanym błogosławieństwie dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami udały się do sali OSP w Młyńcu ,by w pogodnej atmosferze wakacyjnych powitań wysłuchać przemówienia pani dyrektor Marioli Marcinkowskiej, która mówiła o zmianach i udoskonaleniach, które podczas zbliżającego się nowego roku szkolnego będą realizowane. Powitała również zaproszonych gości:
-
księdza proboszcza parafii Gronowo Miłosza Wardalińskiego,
-
radną powiatu toruńskiego panią Agnieszkę Janiaczyk-Dąbrowską,
-
radnego gminy Lubicz pana Zbigniewa Barcikowskiego,
-
oraz prezesa OSP Wiesława Wrzesińskiego.
-
panią sołtys Młyńca Pierwszego Annę Katra,
Szczególnie zaś miłe słowa pani dyrektor skierowała do naszych pierwszoklasistów,których wszyscy chcemy otoczyć opieką.
Przedstawieni zostali nowi nauczyciele, którzy podjęli prace w naszej szkole.
Pani dyrektor mówiła również o programie Erasmus+, w którym szkoła bierze udział oraz o dotacji w ramach programu Superkoderzy, jaką szkoła zyskała za sprawą pana Dominika Bleka.
Nasza szkoła stała się bardziej bezpieczna, wzbogaciła się bowiem o barierki zamontowane przy wejściu oraz spowalniacz dla samochodów. Podziękowania kierujemy tu do samorządu lokalnego, rady sołeckiej , w tym szczególnie do pani sołtys Anny Katra i pana radnego Zbigniewa Barcikowskiego. Za sprawą naszej pani sołtys początek roku szkolnego był bardzo smaczny, dzieci w prezencie od rady sołeckiej Młyńca Pierwszego i Drugiego dostały lody. Naszą ogromną radością jest to, że szkoła przekształciła się z 6 klasowej na 8 klasową.
Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.
-
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie