Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy czwartej wraz z mistrzynią młynieckich wypieków- panią Justyną Łubińską przygotowali w szkolnej stołówce przepyszne ciasto biszkoptowe z truskawkami. Było słodko i niezwykle smacznie. Aromat truskawek unoszący się w budynku szkoły sprawił , że nikt nie mógł oprzeć się tej owocowej pokusie. Pani Justynie, w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy za tę słodką niespodziankę.
Truskawkowa pokusa
Uczniowie w roli radnych
Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano w naszej gminie cykl lekcji obywatelskich zatytułowanych "Uczniowie w roli radnych". Wśród zaproszonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Nasi reprezentanci wraz przedstawicielami Szkoły Podstawowej w Złotorii wzięli udział w niezwykłej sesji rady gminy, w czasie której dyskutowali o przeznaczeniu funduszy gminnych. Obrady poprowadzili organizatorzy lekcji obywatelskiej: Przewodnicząca Rady Gminy w Lubiczu Pani Hanna Anzel, której towarzyszyli Wójt Gminy Lubicz Pan Marek Olszewski, Sekretarz Gminy Pani Teresa Gryciuk, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Pani Brygida Bogdanowicz - Kopeć oraz Zuzanna Ardanowska (pełniąca rolę sekretarza) i Aleksander Osowski (mecenas).
Dyskusji młodych obywateli z dużym zaciekawieniem przysłuchiwała się również Wicekurator Oświaty Pani Maria Mazurkiewicz - przyjaciel naszej szkoły, która we wrześniu 2016 r. odwiedziła naszą placówkę przy okazji otwarcia pierwszej klasy tabletowej.
W rolę radnych wcielili się następujący uczniowie naszej szkoły: Kornel Ambroziewicz, Wiktoria Dabrowska, Dominika Kalbarczyk, Nadia Kawecka, Krystian Kończewski, Szymon Okruciński i Amelia Ziółkowska. Sołtysem Młyńca Drugiego w czasie obrad była natomiast Agata Smolińska. Uczniowie rozmawiali o sposobie przeznaczenia środków gminnych podając rzeczowe argumenty. Część zebranych na sali uczniów była za zakupem sprzętu do rowerowego toru przeszkód, pozostali natomiast chcieli przeznaczyć fundusze na zegary szachowe. Ostatecznie w demokratycznym głosowaniu radni – przedstawiciele szkół zgodzili się, aby za gminne środki zakupić zegary szachowe dla SP w Złotorii, a dla naszej placówki elementy do rowerowego toru przeszkód. Na niecodziennej lekcji obywatelskiej byli obecni także Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym Pani Mariola Marcinkowska i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotorii Pani Wiesława Gieras, które na zakończenie spotkania przekazały szczere podziękowania organizatorom tego niezwykłej lekcji.
Przy okazji uczniowskiej debaty w roli gości wystąpiły również dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły, które najpierw wraz z innymi przysłuchiwały się dyskusji starszych koleżanek i kolegów, a potem zwiedziły budynek Urzędu Gminy.
Uwieńczeniem uroczystości była wspólna pamiątkowa fotografia, która już wkrótce zawiśnie na jednej ze ścian lubickiego urzędu. Na wszystkie dzieci z okazji ich święta czekał słodki upominek.
Dzisiejsza lekcja obywatelska była dla naszych uczniów niezwykłym doświadczeniem. Uczniowie "na własnej skórze” zobaczyli, jak funkcjonuje samorząd lokalny oraz poznali sposób prowadzenia obrad Rady Gminy. W przyszłości pozwoli to im zapewne zostać lepszymi, bardziej świadomymi swej roli, obywatelami.
Uczniowska debata była także okazją do złożenia podziękowań przez przedstawicieli Rady Rodziców SP w Młyńcu Pierwszym dla Wicekurator Oświaty Pani Marii Mazurkiewicz, która w kwietniu br. wsparła nasz Wiosenny Bal Dobroczynny.
Piękne recytacje w bibliotece
Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły z klasy I - Wiktoria Ostrowska i Julia Rybacka oraz z klasy II – Paweł Serożyński, wzięli udział w eliminacjach do powiatowego konkursu na interpretację wiersza pt. „Zapraszamy do zwierzyńca”.
Pełni tremy mali aktorzy pojawili się o godz. 9.00 w Bibliotece Publicznej w Lubiczu Dolnym. Powitani przez organizatorów i jury konkursu, przystąpili do losowania numerów „startowych”. Następnie, przebrani w odpowiednie stroje (Żaba, Kwoka i Pan Doktor z kotem), oczekiwali na swoją kolej. Pięknie wyrecytowali przygotowane przez siebie wiersze. Julia Rybacka otrzymała wyróżnienie, a pozostali uczestnicy - dyplomy i albumy o zwierzętach. Gratulujemy!
I Międzyszkolny Turniej Superfarmera w Toruniu
Od dwóch lat w naszej szkole działa Szkolny Klub Gier Planszowych. Klub jest zarejestrowany na stronie internetowej firmy Granna. Zajęcia odbywają się w piątki. Przebojem ostatnich miesięcy były rozgrywki w „Superfarmera”. Ta gra wymaga logicznego myślenia, opracowania przemyślanej strategii i trochę szczęścia (czyli braku bliskich spotkań z wilkiem i lisem).
Postanowiliśmy sprawdzić swoje umiejętności i zgłosiliśmy swój udział w I Międzyszkolnym Turnieju Superfarmera zorganizowanym 30 maja 2017r. przez Szkołę Podstawową nr 35 w Toruniu. Nasza konkursowa drużyna, uczennice klasy V – Agata Smolińska, Roksana Ryszczyk, Wiktoria Dąbrowska i Wiktoria Tarkowska udały się wraz z opiekunem klubu, Joanną Kłosiewicz, do Torunia.
Pierwszą częścią konkursu były eliminacje, które polegały na indywidualnych rozgrywkach w zespołach 4-osobowych. Uczestnicy z największą liczbą punktów przechodzili do finału. Naszym reprezentantem w rozgrywkach finałowych została Roksana Ryszczyk. W emocjonującym finale zajęła drugie miejsce i została wicemistrzynią „Superfarmera”. Gratulujemy!
Nie był to jedyny nasz sukces na tym turnieju. W punktacji drużynowej zespół z naszej szkoły okazał się bezkonkurencyjny i zajął
I miejsce. Brawo!
Artykuł w lokalnej gazecie
26 maja wydano kolejny numer darmowej gazety lokalnej "Poza Toruń". Oprócz wielu ciekawych informacji, uwagę powinien skupić artykuł na stronie 11, gdzie znaleźć można relację z naszego spotkania z radnymi podczas International Scratch Day 2017, który odbył się w naszej szkole, jak również informacje na temat programu ERASMUS +, w którym bierzemy udział.
Link do e-wydania numeru znajdziecie TUTAJ.
Bierzemy udział w projekcie "ERASMUS+ Akcja 1. Mobilność edukacyjna. Mobilność kadry edukacji szkolnej"
W wyniku oceny wniosków złożonych w ramach akcji 1 – Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja szkolna w roku 2017 r. wniosek pt.: „Let’s code it! Teacher hackaton.” został zatwierdzony do realizacji przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+
Projekt pt.: „Let’s code it! Teacher hackaton” odnosi się do celów i priorytetów Akcji 1. Mobilność edukacyjna poprzez wzmacnianie profesjonalnego profilu nauczycieli oraz rozwijanie umiejętności podstawowych.TEMAT PROJEKTU
Tematem projektu jest programowanie rozumiane jako systemowe rozwiązywanie problemów. Myślenie komputacyjne i wykorzystanie nowych technologii gra coraz bardziej ważną rolę w życiu społecznym. Badania pokazują, uczenie kodowania rozwija różne umiejętności, jak rozwiązywanie problemów, logiczne rozumowanie i kreatywności. Programowanie zachęca uczniów do logicznego myślenia, analizowania, rozumowania przestrzennego, rozwiązywania problemów za pomocą metody prób i błędów.
CELE PROJEKTU
Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne Gminy Lubicz. Problemy określone w Europejskim Planie Rozwoju Organizacji mogą zostać zaspokojone poprzez wdrożenie planowanego projektu oraz jego rezultatów.
Cele:
- zwiększenie skuteczności metod nauczania matematyki
- wdrożenie innowacji pedagogicznych zgłoszonych do Kuratorium Oświaty
- zwiększenie wsparcia kadry edukacji szkolnej umożliwiające samokształcenie, kształcenie wzajemne oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli
- rozwój kompetencji z zakresu efektywnego komunikowania się w języku angielskim
- podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie nauki programowania
- poszerzenie kręgu potencjalnych partnerów do współpracy międzynarodowej
DZIAŁANIA
Projekt zakłada 21 mobilności typu udział w kursach metodycznych nt. programowania, robotyki oraz nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w ciągu 24 miesięcy przez nauczycieli szkół zrzeszonych w konsorcjum Gminy Lubicz zakwalifikowanych do projektu: Szkoła Podstawowa w Młyńcu Pierwszym, Szkoła Podstawowa w Złotorii i Szkoła Podstawowa w Lubiczu Dolnym. Zdobyte przez kadrę edukacji szkolnej umiejętności i kompetencje zostaną uznane poprzez certyfikat Europass – Mobilność.
Wszystkie informacje dotyczące projektu można znaleźć w zakładce ERASMUS+
Życzenia dla mam od klasy II
Z okazji Święta Matki chłopcy z klasy II składają wszystkim swoim Mamom najserdeczniejsze życzenia
szczęścia, zdrowia, uśmiechu, słońca i wszelkiej pomyślności!
Gminny Konkurs Fotograficzny
25 maja br. w Lubiczu Dolnym nastąpiło rozstrzygniecie Gminnego Konkursu Fotograficznego ,,Bliżej lasu”, w którym wzięli udział także nasi uczniowie. Wykonane przez nich konkursowe fotografie powstały min. na Kółku Fotograficznym prowadzonym przez cenionego młynieckiego fotografa, panią Katarzynę Rubiszewską. Z dumą informujemy, że w Gminnym Konkursie Fotograficznym Zofia Legutko zajęła III miejsce, a Jakub Łubiński otrzymał wyróżnienie. Niezwykle ciekawą pracę wykonał też uczeń klasy czwartej, Kacper Łubiński. Młodym miłośnikom fotografii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W świecie starożytnego Rzymu
25 maja 2017 r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym kolejna edycja Gminnego Konkursu Historycznego organizowana przez nauczyciela historii tutejszej szkoły panią Beatę Pastwę oraz polonistkę Dorotę Wróbel. Celem tegorocznego konkursu była popularyzacja wśród uczniów tematyki i wiedzy o świecie starożytnym, rozbudzanie zainteresowania młodzieży historią i kulturą starożytnego Rzymu oraz integracja uczniów szkół podstawowych gminy Lubicz. Naszą szkołe reprezentowali: Kornelia Drączkowska, Klaudia Iwan, Agata Smolińska, oraz Kornel Ambroziewicz.
Honorowy patronat po raz kolejny nad zmaganiami młodych znawców starożytności objął Wójt Gminy Lubicz Pan Marek Olszewski. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z 5 szkół podstawowych naszej gminy, którym towarzyszyli nauczyciele- opiekunowie. Na konkurs przybyli także licznie zaproszeni goście. Wśród nich była Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Pani Brygida Bogdanowicz-Kopeć oraz Sekretarz Gminy Lubicz Pani Teresa Gryciuk. Wszystkich przybyłych gości, uczniów i nauczycieli powitała Dyrektor Szkoły pani Mariola Marcinkowska życząc powodzenia młodym miłośnikom historii.
W jury zasiedli wszyscy zaproszeni goście i nauczyciele. Konkursowe zmagania w historycznej scenografii rozpoczęto od prezentacji prac plastycznych oraz testu z zakresu wiedzy o starożytnym Rzymie. Uczestnicy musieli też poradzić sobie z rozpoznaniem ilustracji dotyczących Cesarstwa Rzymskiego i rozwiązać historyczne zagadki. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali kalambury ilustrujące rzymskie cytaty.
Na wszystkich uczestników historycznych zmagań czekały napoje, owoce i słodkie przekąski przygotowane przez organizatora, a ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Jury konkursu oceniało wiedzę, pomysłowość, kreatywność uczniów i estetykę wykonania prac plastycznych. W historycznych zmaganiach najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grębocinie, drugie miejsce przypadło uczniom z Lubicza Dolnego, a trzecie zajęli uczestnicy ze Szkoły w Młyńcu. Na zwycięzców czekały dyplomy, cenne nagrody oraz specjalnie wykonane na tę okazję olimpijskie medale, których fundatorem jest Wójt Gminy Lubicz.
Uwieńczeniem historycznych zmagań uczniów była wspólna pamiątkowa fotografia. Na kolejne zmagania młodych znawców starożytności zapraszamy w następnej edycji.
Majowo i bzowo
Dzięki licznym sponsorom i pracy Pana Gabriela Czołgowskiego teren wokół naszej szkoły coraz bardziej pięknieje. Szczególnie obficie zakwitły posadzone bzy i inne rośliny… Dla miłośników przyrody i poezji przypominamy znany wiersz Juliana Tuwima:
Narwali bzu, naszarpali,
Nadarli go, natargali,
Nanieśli świeżego, mokrego,
Białego i tego bzowego.
Liści tam - rwetes, olśnienie,
Kwiecia - gąszcz, zatrzęsienie,
Pachnie kropliste po uszy
I ptak sie wśrod zawieruszył.
Jak rwali zacietrzewieni
W rozgardiaszu zieleni,
To sie narwany więzień
Wtrzepotał, wplątał w gałęzie.
Śmiechem się bez zanosi:
A kto cię tutaj prosił?
A on, zieleń śpiewając,
Zarośla ćwierkiem zrosił.
Głowę w bzy - na stracenie,
W szalejące więzienie,
W zapach, w perły i dreszcze!
Rwijcie, nieście mi jeszcze!
Wycieczka do Gietrzwałdu, Olsztynka i Grunwaldu
23 maja 2017 r. starsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Gietrzwałdu, Olsztynka i Grunwaldu. Dzieci w czasie wyjazdu miały okazję poznać niezwykle ciekawe zabytki związane z kulturą, historią i tradycją Warmii i Mazur w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta na Polach Grunwaldu, gdzie uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu historii Polski w okresie średniowiecza. W godzinach popołudniowych nieco zmęczone , ale pełne wrażeń dzieci bezpiecznie wróciły do domów.
Udział naszych uczniów w III Paraolimpiadzie Integracyjnej "Razem możemy więcej" w Lubiczu Górnym
22 maja br. na III Paraolimpiadzie Integracyjnej "Razem możemy więcej’’ w Lubiczu Górnym naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów: Jakub Gac, Paweł Niedbała, Kinga Marcinkowska, Oliwia Muzalewska oraz Szymon Żurawski. Nasi przedstawiciele razem z innymi uczniami ze szkół z terenu Gminy Lubicz oraz gmin ościennych uczestniczyli w różnorakich zabawach sportowych oraz rozwiązywali zagadki z zakresu wiedzy na temat popularnych bajek i baśni. Razem z przewodnikiem - Dziewczynką z zapałkami wesoło i nader aktywnie spędzali wspólny czas pokonując wspólnie własne ograniczenia i słabości. Na wszystkich uczestników paraolimpiady czekały przygotowane przez organizatorów napoje, słodkie przekąski oraz niespodzianka – pizza, a na zakończenie pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Wyróżnienie dla Amelii Ziółkowskiej w Gminnym Konkursie Ortograficznym
19 maja br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Gminnym Konkursie Ortograficznym o Puchar Wójta Gminy Lubicz. Uczniowie - mistrzowie ortografii napisali dyktando ortograficzne, gdzie musieli wykazać się doskonałą znajomością polskiej pisowni. Miło nam poinformować, że nasza uczennica Amelia Ziółkowska otrzymała w tym jubileuszowym konkursie zaszczytne wyróżnienie. Gratulujemy laureatce i pozostałym reprezentantom naszej szkoły: Agacie Smolińskiej i Kornelowi Ambroziewiczowi. Na wszystkich uczestników konkursu czekał ,,ortograficzny” tort upamiętniający dwudziestą już edycję gminnego konkursu.
Wizyta studyjna w przedszkolu daltońskim
W dniach od 18.05 - 20.05. 2017 p. dyrektor Mariola Marcinkowska wraz z nauczycielką oddziału przedszkolnego Beatą Wodarą wzięły udział w wizycie studyjnej. Uczestniczyły w zajęciach pokazowych w placówkach oświatowych realizujących nowatorskie metody pracy z dziećmi: Plan Daltona, koncepcję pedagogiczną Froebla oraz tutoring jako metodę wychowawczą. Taka wymiana doświadczeń z pewnością wpłynie na podniesienie jakości pracy nauczycieli. Już teraz w oddziale przedszkolnym P. B.Wodara realizuje elementy Planu Daltońskiego a jak mówi wróciła z ciekawymi pomysłami
Drużynowy Turniej AtariGo
18 maja 2017 roku do naszej placówki zostały zaproszone trzy osobowe drużyny z pobliskich szkół, aby wziąć udział w pierwszym w regionie Drużynowym Turnieju AtariGo, zorganizowanym przez pana Dominika Bleka. Naszą szkołę reprezentowali Wiktor Iwan (w roli kapitana) oraz Kacper i Jakub Łubińscy. Na turnieju były obecne drużyny ze Szkoły Podstawowej ze Złotorii, Zespołu Szkół Nr 1 w Lubiczu Górnym oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Grębocinie.
Po długich trzech rundach nasza reprezentacja odniosła zniewalające zwycięstwo wygrywając z każdą szkołą! To jednak nie był koniec turnieju, gdyż pozostali zawodnicy musieli rozegrać dogrywkę. Po dwóch zaciętych rundach dogrywki poznalismy ostateczny wynik turnieju:
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Młyńcu Pierwszym
II miejsce: Zespół Szkół Nr 1 w Lubiczu Górnym
III miejsce: Zespół Szkół Nr 2 w Grębocinie
IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Złotorii
Po turnieju, zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Toruński Klub Go AKAI RYUU oraz Polskie Stowarzyszenie Go, jak również medale oraz puchar ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkich szkołom za odwagę zmierzenia się z tą nieznaną grą planszową i mamy nadzieję, że ta impreza przerodzi się w cykliczną rywalizację.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się czym jest AtariGo, to zapraszamy w każdy piątek od 14:30 do 15:30 do naszej świetlicy, gdzie pan Dominik Blek chętnie przedstawi wam tajniki tej uproszczonej wersji najstarszej i najtrudniejszej gry planszowej świata.
Scratch Day 2017
16 maja 2017 roku uczniowie klasy pierwszej brali udział w Międzynarodowym Dniu Scratcha. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole impreza, w której wzięli udział zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Gminy Lubicz – pani Hanna Anzel, dyrektor ZEASiP w Lubiczu – pani Brygida Bogdanowicz-Kopeć, radni gminy Lubicz – pan Zbigniew Barcikowski, pani Mariola Falkowska, pan Jerzy Guranowski, pan Ryszard Korpalski oraz metodycy z CKU TODMiDN Toruń– pani Teresa Thiem i pani Grażyna Szabłowicz-Zawadzka, a także rodzice uczniów. Zaproszeni goście byli nieprzypadkowi, gdyż to właśnie dzięki Wójtowi oraz Radzie Gminy Lubicz uczniowie klasy I otrzymali tablety we wrześniu 2016 r. Wychowawczyni klasy pierwszej – pani Elżbieta Gontarska zapoznała zebranych z realizacją innowacji pedagogicznej „Kodowanie na wesoło” realizowanej w klasie I, a dyrektor szkoły – Mariola Marcinkowska omówiła dodatkowe zajęcia w zakresie programowania prowadzone w naszej szkole dla starszych dzieci. W dalszej części spotkania pierwszoklasiści z klasy tabletowej uczyli dorosłych tworzenia animacji w języku Scratch Junior. Następnie wspólnie z nimi prezentowali efekty swojej pracy. Nauka programowania była dla zaproszonych gości pierwszą próbą w tym zakresie i okazała się być interesującym doświadczeniem. W tym dniu radni mogli przekonać się jakie umiejętności w zakresie programowania osiągnęli pierwszoklasiści w tak krótkim czasie (od IX 2016 do V 2017).
Na zakończenie nauczyciel języka angielskiego – pan Dominik Blek przedstawił osiągnięcia uczniów w zakresie robotyki. Uczniowie zaprezentowali działanie samodzielnie wykonanych robotów z klocków Lego oraz możliwości ozobotów.
Na zakończenie spotkania Przewodnicząca Rady Gminy Lubicz p. Hanna Anzel podziękowała za profesjonalnie przygotowane zajęcia i wyraziła uznanie dla umiejętności uczniów i nauczycieli. Pogratulowała również rodzicom pierwszaków podkreślając, że Rada Gminy docenia innowacyjność i nowoczesne metody stosowane w naszej szkole. Przypomniała również, że wkrótce będzie wykonana termoizolacja szkoły, co zwiększy komfort nauki dzieci. To było bardzo ciekawe spotkanie a uczniowie byli dumni, że mogli wystąpić w roli nauczycieli.
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
W sobotę 13 maja, Agata Smolińska, Wiktoria Dąbrowka, Piotr Rojek oraz Kornel Ambroziewicz reprezentowali szkołę na okręgowych zawodach Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego bardzo ambitnie walczyli na torze przeszkód, teście wiedzy oraz przy udzieleniu pierwszej pomocnicy zajęli IV miejsce. Bardzo jesteśmy z was dumni!
Piknik z piosenką patriotyczną
12 maja br. w ogrodzie nieopodal boiska szkolnego korzystając z gościnności pani Ewy Frankowskiej odbył się zorganizowany przez klasę szóstą wraz z wychowawczynią panią Beatą Pastwą ,,Piknik majowy z piosenką patriotyczną”. Na spotkaniu byli obecni liczni uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Na piknik przybyli także zaproszeni przedstawiciele lokalnej społeczności: radna Powiatu Toruńskiego pani Agnieszka Janiaczyk – Dąbrowska, radny Gminy Lubicz pan Zbigniew Barcikowski, sołtysi Młyńca Pierwszego i Drugiego: pani Anna Katra i pan Kazimierz Smoliński, przewodnicząca Rady Rodziców pani Wioleta Kończewska oraz sekretarz RR p. Joanna Dudowicz, przewodnicząca KGW w Młyńcu Pierwszym pani Janina Jabłońska. Zebranych powitała Dyrektor Szkoły pani Mariola Marcinkowska dziękując szóstoklasistom za przygotowanie tego majowego święta patriotycznej piosenki.
Zaproszeni goście zadbali o poczęstunek dla młodych artystów, a pan Marian Wernerowski reprezentujący radę sołecką przygotował ognisko. Rozśpiewanym uczestnikom spotkania akompaniował znany i ceniony muzyk bluesowy pan Piotr Dąbrowski oraz pan Jacek Ostrowski, którzy razem z uczniami wykonali popularne pieśni patriotyczne takie jak: ,,O mój rozmarynie”, „Hej, hej ułani”, „Szara piechota” czy „My, pierwsza brygada”. Wspólne, pełne wzruszeń śpiewanie połączyło różne pokolenia i było niecodzienną okazją do wyrażenia postawy szacunku i umiłowania własnej ojczyzny oraz pielęgnowania narodowej tradycji. Uwieńczeniem pikniku było ognisko z wspólnym pieczeniem kiełbasek.
III Gminny Turniej „Mistrz Ruchu Drogowego” dla klas I-III.
9 maja, już po raz trzeci, został rozegrany w naszej szkole Turniej „Mistrz Ruchu Drogowego”. Honorowym patronatem tradycyjnie objęła konkurs pani Hanna Anzel, przewodnicząca Rady Gminy Lubicz. Na zaproszenie organizatorów, pani Urszuli Witkowskiej i Joanny Kłosiewicz, odpowiedziały wszystkie szkoły podstawowe z gminy Lubicz. Trzyosobowe reprezentacje klas I-III wraz z nauczycielami, którzy przygotowywali uczniów do konkursu, zawitały do nas o godzinie dziewiątej.
Uroczystego rozpoczęcia turnieju dokonała pani Mariola Marcinkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym. W konkursowym jury pod przewodnictwem pani Danuty Staniszewskiej, wiceprzewodniczącej Rady Gminy Lubicz zasiedli: starszy sierżant Agnieszka Bubień z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, podinspektor Ireneusz Lewandowski - komendant Komisariatu Policji w Lubiczu, sierżant sztabowy Aleksandra Karolewska z Komisariatu Policji w Lubiczu, pani dyrektor Mariola Marcinkowska, pan Bartosz Papurzyński – trener Akademii Michała Kwiatkowskiego „Copernicus” i Klubu Kolarskiego „Sprint” w Grębocinie, pani Wioletta Kończewska - przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole.
Pogoda nas nie rozpieszczała i pasowałaby bardziej do konkurencji zimowych. Temperatura nieznacznie przekraczała 0 stopni celsjusza i wiał silny wiatr. Na szczęście nie padało.
Pierwszą konkurencją był pisemny test wiadomości, rozwiązywany indywidualnie i zróżnicowany dla każdej z klas. Uczniowie, którzy ukończyli pisanie testu udawali się do sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek i napoje. Kolejne dwie konkurencje odbywały się na boisku szkolnym – rowerowy slalom miedzy słupkami oraz rozpoznawanie elementów budowy i wyposażenia roweru. Tu temperatura dała się we znaki zarówno uczestnikom, jak i członkom jury oraz zaproszonym gościom i nauczycielom. Na dwie ostatnie konkurencje dzieci udały się do szkoły – „Drużynowy turniej wiedzy”, w którym uczniowie udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania oraz zadanie „Prawda czy fałsz”. Po zakończeniu ostatniej konkurencji turnieju zostały podliczone punkty, które zdobyły poszczególne drużyny. Tym razem wygrała Szkoła Podstawowa w Młyńcu Pierwszym, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Lubiczu Górnym, a trzecie miejsce na podium wywalczyła Szkoła Podstawowa w Gronowie. Gratulujemy!
Za trzy pierwsze miejsca drużyny otrzymały kaski rowerowe, a pozostali uczestnicy konkursu - różnorodne akcesoria rowerowe, nagrody ufundowane przez Gminę Lubicz. Pani dyrektor oraz członkowie jury wręczyli drużynom pamiątkowe dyplomy, a gościom i nauczycielom – podziękowania za przygotowanie uczniów oraz wsparcie, jakiego organizacyjnie i finansowo udzielili organizatorom. Dziękujemy również Akademii Michała Kwiatkowskiego oraz firmie SEBAN z Rogowa za wypożyczenie potrzebnego sprzętu i dostarczenie go do szkoły.
A po zakończeniu turnieju, kiedy uczniowie rozjechali się do swoich szkół, zaczął padać gęsty śnieg…
Z wizytą w toruńskim Schronisku dla zwierząt
6 maja br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili toruńskie schronisko przekazując karmę i koce dla zwierząt zebrane w czasie prowadzonej niedawno Akcji dla psiaka i kociaka. Naszą delegację na Pikniku godnie reprezentował przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Krystian Kończewski, który w imieniu wszystkich uczniów odebrał stosowne podziękowanie od Dyrekcji Schroniska. Wizyta naszych uczniów była też okazją do spotkania z przedstawicielem Straży Miejskiej na temat obchodzenia się ze zwierzętami i właściwą opieką nad pupilami podczas spacerów. Nasi reprezentanci poznali również Opiekunów Jeży z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży "Nasze Jeże". Przy okazji wizyty nasi przedstawiciele zrobili sobie pamiątkowe fotki z kolorowymi dziewczynami z fundacji Dr Clown, które swego czasu były w naszej szkole.
Serdecznie dziękujemy w imieniu pracowników Schroniska i przebywających tam zwierząt za okazaną przez naszych uczniów pomoc. Gorące podziękowanie składamy też pani Joannie Dudowicz, która bezinteresownie rok rocznie z całą rodziną dostarcza zebrane w czasie naszej Akcji dla psiaka i kociaka dary dla Schroniska w Toruniu.
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie