1 marca odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralne Studia Artystycznego AKADA pt. „Kto jest najpiękniejszy”. Spektakl powstał na motywie klasycznej baśni Ezopa i mówił o tym, że prawdziwe piękno nie ma nic wspólnego z pięknem zewnętrznym. Przedstawienie poruszało też zagadnienia związane z przyjaźnią, pomaganiem innym, tolerancją oraz szacunkiem dla czyjejś pracy.
„Kto Jest Najpiękniejszy”
SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU
„INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA I WYCHOWANIA UCZNIÓW KLAS I – III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH”
za I semestr roku szkolnego 2012/2013
W ramach programu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych” realizowanego w ramach działania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Młyńcu mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach.
W roku szkolnym 2012/2013 są to zajęcia psychoedukacyjne, oraz gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy.
Sprawozdanie z zajęć psychoedukacyjnych
Zajęcia psychoedukacyjne zostały utworzone dla uczniów z klasy III ze względu na pojawiające się wśród nich trudności emocjonalno-wychowawcze. Pedagog uczestniczyła w rozmowach interwencyjnych z uczniami, rodzicami oraz konsultowała się z wychowawcą próbując stworzyć optymalne warunki do rozwoju edukacyjnego i społecznego tych dzieci. Uczniowie mieli różne trudności, związane m.in. z kontrolą emocji, zachowaniami wycofanymi, zmniejszonym poczuciem własnej wartości itp.
Przeprowadzone zajęcia dały uczniom możliwość odreagowywania emocji i napięć powstających na skutek niepowodzeń szkolnych i społecznych oraz pozwoliły na uzyskanie korekcyjnych doświadczeń emocjonalnych pozwalających na zmianę wzorców zachowań i zmianę sądów poznawczych w trakcie uczestnictwa w zajęciach. Dzięki dostosowanym, różnorodnym metodom pracy, narzędziom dydaktycznym i formom zajęć uczniowie nabyli umiejętności społeczne służące ich rozwojowi społecznemu i osobistemu, przydatne w radzeniu sobie z posiadanymi problemami.
Jednym z ciekawszych, wzbudzających wiele emocji zorganizowanych zajęć był całodniowy wyjazd z uczniami do Torunia. Dzieci miały możliwość zwiedzenia Starego Miasta, posłuchania o jego ciekawej, nieznanej dotąd historii, interesujących miejscach. Ponadto zwiedzali ogród zoo botaniczny oraz uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „Baja Pomorskiego” – „Cudowna lampa Alladyna”.
Ta jedna z bardziej znanych opowieści Z tysiąca i jednej nocy opowiada przygody młodzieńca, który został wykorzystany przez wielkiego czarnoksiężnika do zdobycia zaczarowanej lampy. Przed Aladynem otwiera się podziemna jaskinia, która kryje skarby i tajemnicze przedmioty. Czarodziejowi zależy jednak tylko na lampie. Nie dostanie jej jednak od Aladyna, przez co główny bohater zostaje zamknięty w mrocznej jaskini. Z pomocą młodzieńcowi przychodzi duch magicznego pierścienia. Aladyn niespodziewanie zostaje właścicielem zaczarowanej lampy. Potężny duch, który w niej mieszka, ma moc spełniania życzeń, z czego Aladyn korzysta szczególnie wtedy, gdy chce zdobyć serce pięknej księżniczki. Ale wielki czarownik przygotowuje zemstę. Najważniejszym elementem scenografii spektaklu było magiczne lustro, które dzieliło świat na ziemski i czarodziejski. Jego obroty i refleksy światła nasycały przedstawienie atmosferą tajemniczych opowieści. Kostiumy aktorów, lalki teatralne i przedmioty oraz muzyka przybliżały atmosferę Wschodu. Magię baśni podkreślały projekcje multimedialne, dzięki którym świat duchów jawił się jako potężny i wszechwładny. Tradycja teatralna łączyła się w tym spektaklu z nowoczesnością.
Mając na uwadze korzyści, jakie uzyskaliśmy dzięki wspólnemu wyjazdowi – po rozmowach z uczniami i ich rodzicami – w przyszłym semestrze również planowana jest organizacja ciekawej i pełnej niespodzianek wycieczki.Sprawozdanie z zajęć gimnastyki korekcyjnej
Celem głównym zajęć z gimnastyki korekcyjnej było wytworzenie u ucznia nawyku przyjmowania prawidłowej postawy ciała i wyrównywanie odchyleń fizjologicznych. Tematyka przeprowadzonych zajęć miała na celu harmonijny rozwój psychofizyczny i psychomotoryczny ucznia poprzez uaktywnienie jego układów: oddechowo-krążeniowego, nerwowego, kostno-stawowego i więzadłowo- mięśniowego. Wszechstronność ćwiczeń i dokładność ich wykonywania miały działanie profilaktyczne, a ukierunkowane działania zahamowały istniejące już odchylenia od normy. Dzięki ćwiczeniom udało się poprawić ogólną sprawność fizyczną i koordynacje ruchową. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu uczestniczyło w nich 8 uczniów klasy III (4 - dziewczynki i 4 - chłopców) zajęcia zostały prowadzone w sposób ciekawy i z zastosowaniem rozmaitych przyborów tj. piłki lekarskie, szarfy, woreczki, kolce, maty, gazety, drabinki. Dzięki ćwiczeniom uczeń nabył większej świadomości swojego ciała.
XIII edycja GÓRY GROSZA
XIII raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym wraz z rodzicami wspomogli akcję "Góra Grosza", której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem było uświadomienie uczniom, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc wielu dzieciom, które z niezależnych od nich przyczyn musiały opuścić dom rodzinny i swoich najbliższych. W naszej szkole osobą odpowiedzialną za prawidłowe przeprowadzenie zbiórki, jak również przeliczenie zebranych pieniędzy była p. U. Witkowska - opiekun SK PCK. Gorące słowa podziękowania kierujemy do Pań, które upiekły pyszne ciasta i ufundowały napoje sprzedawane podczas wieczorku andrzejkowego. Wspólnie udało się nam zebrać 216,97 zł.
Wspomniana akcja na stałe wpisała się do kalendarza naszych działań na rzecz potrzebujących.
Ferie zimowe
W czasie ferii zimowych (14.01- 18.01.2013r) w Szkole Podstawowej w Młyńcu Pierwszym przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczno -sportowo- kulturalne w zakresie realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Celem zajęć była bezpieczna organizacja czasu wolnego dla uczniów, którzy spędzali ferie w miejscu zamieszkania.
W pierwszy dzień ferii – poniedziałek uczniowie w ramach zajęć muzycznych- karaoke rozwijali swe talenty wokalne. Dzieci nauczyły się wystukiwać rytm i zagrać na cymbałkach proste nuty ze słuchu. Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonać mieli maski karnawałowe, które zaprezentowali podczas balu. Na koniec doskonalili sztukę składania papieru - orgiami.
Wtorek był dniem sportowej rywalizacji. Uczniowie rozegrali turniej sportowy tenisa stołowego, gry w warcaby i szachy. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowej sportowej rywalizacji i zasady fair play, po turnieju rozdano dyplomy oraz medale. W kategorii tenis stołowy na pierwszych trzech miejscach uplasowali się:
- Jan Wieczyński
- Julia Ambroziewicz
- Mateusz Went
Warcaby:
- Krzysztof Wiśniewski
- Mateusz Went
- Joachim Jankowski
Szachy:
- Krzysztof Wiśniewski
- Paweł Wieczyński
- Jan Wieczyński
Środa była dniem największej niespodzianki i radości dla uczniów. Dzięki współpracy z panem Piotrem Borkowskim, leśniczym udało nam się zorganizować kulig. Duże 6-osobowe sanki zrobiły na uczniach wielkie wrażenie. Dzieci nie zapomniały jednak o celu zajęć czyli dokarmianiu zwierząt leśnych. Uczniowie rozpoznawali ślady zwierząt na śniegu. W czasie kuligu mieli również okazję podziwiać piękne stada danieli i saren. W lesie dzieci sprawdziły paśniki dosypując słomy dla zwierząt oraz ziaren dla bażantów. Uwieńczeniem wycieczki było ognisko z kiełbaskami.
W czwartek udaliśmy się do Torunia na seans filmowy pt.” Prawie jak Gladiator” do kina Cinema City.
Piątkowe zajęcia przeznaczyliśmy na gry i zabawy ruchowe pod hasłem „ruch to zdrowie” , „w zdrowym ciele - zdrowy duch”. Uczniowie brali udział w wyścigach rzędów, zabawach bieżnych i skocznych. Jednak najbardziej przypadły dzieciom do gustu gry i zabawy na śniegu. Po śnieżnych zabawach uczestnicy zajęć udali się do szkoły na ciepłą herbatę i drożdżówkę.
Ciekawy program i różnorodność zajęć spowodowała liczny udział uczniów oraz ich duże zaangażowanie.
Wigilia dla samotnych i starszych mieszkańców XII 2012
Tradycyjnie już w naszej szkole uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowują coroczne spotkanie wigilijne dla starszych i samotnych mieszkańców Młyńca i okolic. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wigilia odbyła się w lokalu „Hewan”. Uczniowie wszystkich klas przygotowali z tej okazji świąteczne programy, piękne kolędy, pastorałki. Uczniowie klas IV-VI pod opieką p. Doroty Wróbel i p. Tadeusza Krajniewskiego przygotowali przedstawienie jasełkowe „Hej kolęda, kolęda”. Piękną, wzruszającą pastorałkę „Bosy pastuszek” kończącą przedstawienie, śpiewała cała sala. Spotkanie osłodziły pyszne wypieki mam. Całość pomogły zorganizować mamy zaangażowane w pracę Rady Rodziców.
Gminny Turniej Tenisa Stołowego
W dniu 24 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej w Lubiczu Górnym odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z sześciu osób. Dziewczęta reprezentowały: Julia Ambroziewicz, Kinga Makowska oraz Jagoda Muchewicz zaś chłopcy wystąpili w następującym zestawieniu: Jan Wieczyński, Mateusz Went i Joachim Jankowski. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła bardzo dobre drugie miejsce.
Szczególnie udany był występ w klasyfikacji indywidualnej naszych dziewcząt, które nie pozostawiły konkurentkom żadnych złudzeń i zdominowały swą kategorię. Dziewczyny zajęły następujące miejsca:
- Kinga Makowska
- Julia Ambroziewicz
- Jagoda Muchewicz
Również chłopcy pokazali się z dobrej strony i zajęli czołowe pozycje.
- Jan Wieczyński
- Mateusz Went
- Joachim Jankowski
Dzięki tak znakomitemu występowi, dziewczęta zakwalifikowały się do zawodów powiatowych, które odbyły się 8 grudnia 2012 roku w Osówce.
Tam potwierdziły swe wysokie umiejętności i ponownie zajęły czołowe pozycje.
2. Julia Ambroziewicz
5. Kinga Makowska
Dzień szwedzki
Tym razem uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego zaprosili nas do Szwecji. Poznaliśmy wiele ciekawych informacji związanych z tym krajem, wiele szwedzkich zwyczajów, interesujących osób. Duże wrażenie na uczniach zrobili wikingowie i ich pokaz walki. Przez szkolny korytarz przeszedł też specjalny orszak składający się z krasnali, „gwiazdorów”, druhen na czele z Świętą Łucją ubraną w długą do ziemi, białą suknię. Poznaliśmy też wiele szwedzkich wynalazków takich jak zamek błyskawiczny, śruba okrętowa, lodówka, myszka do komputera a nawet kształt butelki coca-coli. Na scenie nie zabrakło też najsilniejszej dziewczynki świata Pippi Pończoszanki. Pojawił y się też wielkanocne czarownice lecące na szwedzką Łysą Górę. Ale największe wrażenie na zebranych zrobił występ zespołu ABBA. Takiego show mury naszej szkoły dawno nie widziały. A na koniec Dnia szwedzkiego uczniowie tradycyjnie już częstowali szwedzkimi specjałami. Tym razem mieliśmy okazję posmakować rewelacyjne cynamonowe bułeczki.
„Każdy z nas ma talent, trzeba go tylko w sobie odkryć...”
Uczniowie, którzy zaprezentowali swoje
talenty na forum szkoły w Programie
„Mam Talent 2012”:
Prace plastyczne:
- Joanna Tarkowska – kl. IV
- Natalia Skrzyniecka – kl. IV
- Oliwia Nowak – kl. IV
- Michał Baranowski – kl. V
Gra na keyboardzie i harmonijce ustnej
Kamil Łubiński – kl. VI
Recytacja
Paweł Wieczyński – kl. IV
Układ taneczny:
- Patrycja Buler – kl. III
- Zuzanna Kubacka – kl. III
- Karolina Siekierska – kl. III
Układ taneczny:
- Wiktoria Czenkusz – kl. VI
- Jagoda Muchewicz – kl.VI
Układ gimnastyczny z elementami akrobatyki
Miłosz Romanowski – kl. IV
Układ gimnastyczny:
- Agata Kawczyńska – kl. IV
- Patrycja Buler – kl. III
Popisy piłkarskie
Filip Katra – kl. IV
Pokaz kickboxingu:
- Adam Dąbrowski – kl. V
- Dawid Grabowski – kl. V
Wszyscy uczestnicy, którzy odważyli się zaprezentować swoje umiejętności i zainteresowania na forum szkoły otrzymali indywidualnie przygotowane, okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki, w postaci przyborów szkolnych. Gratulujemy!
Jeszcze raz gratulujemy naszym utalentowanym uczniom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej
edycji Programu „Mam talent”
już wiosną 2013 r.
Audycja muzyczna
Tradycyjnie już, grudniowa audycja muzyczna prowadzona przez Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy poświęcona była kolędom. Tym razem odbyliśmy godzinną podróż po krajach europejskich, azjatyckich i południowoamerykańskich. Wizyta w każdym z państw połączona była z poznaniem kolędy charakterystycznej dla danego kraju. Mieliśmy też okazję akompaniować muzykom podczas audycji.
Wycieczka do Torunia
5 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia. Rozpoczęliśmy ją od wizyty w Fundacji Archiwum Armii Krajowej i lekcji poświęconej Polkom w służbie ojczyzny. Prelekcję prowadziła pani Anna Rojewska, dawna asystentka generał Elżbiety Zawackiej. Poznaliśmy sporo informacji o młodych kobietach, nierzadko dziewczynkach w naszym wieku, walczących w czasie wojny a także anegdot związanych z jedyną kobietą cichociemną, Elżbietą Zawacką. Nie obyło się bez wzruszeń. Ale też sporo radości sprawiło nam przymierzanie wojskowych mundurów. Całość fotograficznej dokumentacji można zobaczyć w galerii. Z Fundacji udaliśmy się do Ogrodu Zoobotanicznego na lekcję „Nie taki gad straszny”. I tu dopiero zaczęły się emocje. Słuchanie niezwykłych ciekawostek i oglądanie potężnych gadów za szybą było niczym w porównaniu z dotykaniem prawdziwego węża. Kontakt z wężową skórą najwięcej wrażeń dostarczył pani Winkler, której głośny okrzyk przestraszył nie jednego ucznia.
Zabawa Andrzejkowa
29 listopada bawiliśmy się na andrzejkowej dyskotece. Jak zwykle nie zabrakło konkursów i oczywiście wróżb. Przyszłość przepowiadały Sonia i Sylwia, profesjonalne wróżki. Ale najwięcej emocji wzbudziło lanie wosku i odczytywanie wróżb z woskowych dziwów. Tym zajmowała się jak zwykle wróżka Joanna. Do wróżby z butami solidarnie ustawili się wszyscy uczniowie, najpierw dziewczynki, potem chłopcy. Nie zabrakło też konkursów. Dobra zabawa nie może obyć się bez dobrej muzyki. I tak było i tym razem. O zaspokojenie muzycznych gustów dbali DJ z klasy VI. Ale w trakcie zabawy było też coś dla ciała. Mamy z klasy II wraz z wychowawczynią p. Ulą Witkowską w ramach akcji „Góra grosza” sprzedawały za symboliczną kwotę przepyszne domowe ciastka i napoje.
Święto Niepodległości
12 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Wszystkich uczniów i nauczycieli wchodzących do szkoły dekorowano biało – czerwonymi kotylionami. Akademię z okazji rocznicy uzyskania niepodległości przygotowali uczniowie klasy V.
Dzień belgijski
Tym razem członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego zabrali nas w podróż do Belgii. A właściwie to mieszkańcy Belgii przyjechali z wycieczką do nas. Na szkolnym holu pojawiła się grupa niebieskich stworzeń pochodzących z Belgii czyli Smerfów. To oni wprowadzili nas w tajniki wiedzy o Belgii. Poznaliśmy Brukselę, dowiedzieliśmy się sporo o Walonach, Flamandach, belgijskich „wynalazkach” takich jak frytki z majonezem, cykoria, giełda, saksofon, komiksy, tramwaj, dorożka a nawet taksówka. Mieliśmy okazję zobaczyć piękne koronki flamandzkie, poznać belgijskiego króla Alberta II, a także słynnego komisarza Maigreta. Jako że, w każdej gminie belgijskiej istnieje zespół folklorystyczny, nie mogło go zabraknąć na naszej imprezie. Uczniowie w brawurowym stylu wykonali słynny belgijski taniec ludowy. Zwieńczeniem imprezy była degustacja przysmaków z Belgii o międzynarodowej sławie, czyli gofrów i gorącej czekolady. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy pozwolili poczuć nam te smaki.
HALLOWEEN
26 października odbyła się impreza z okazji Halloween. Uczniowie z klas I-VI przybyli na zabawę w strojach straszydeł, a niektórzy wyglądali naprawdę przerażająco. Można było spotkać czarownice, wampiry, duchy, zombi, śmierć, zjawy, diabły, ale nie zabrakło również postaci z bajek np. wróżek i rycerzy. Na tablicach znalazło się słownictwo związane z Halloween wraz z odpowiednimi rysunkami, a cały hall został przyozdobiony stosownymi dekoracjami. Na szczególną uwagę zasłużyły sobie dyniowe lampiony, dzięki którym zapanował niepowtarzalny nastrój. W trakcie zabawy odbyły się okolicznościowe konkursy takie, jak: „Jedzenie jabłek na nitce bez użycia rąk”, „Łowienie jabłek zębami z wody”, „Przeprawa przez bagno”. Nie było łatwo, ale zawodnicy dawali sobie świetnie radę. Ponadto uczniowie klasy szóstej brali udział w quizie, w którym maksymalną liczbę punktów uzyskali: Wiktoria Czenkusz, Kinga Makowska oraz Krzysztof Wiśniewski. Gratulujemy!
Wystawa historyczna "Śladem rodzinnych pamiątek"
19 października 2012 r. uczniowie klasy czwartej wraz z nauczycielem historii przygotowali wystawę historyczną ,, Śladem rodzinnych pamiątek”. Dzieci zaprezentowały niezwykle ciekawe eksponaty, pochodzące ze zbiorów rodzinnych. Wśród najoryginalniejszych znalazły się szachy z początku XX wieku, ślubne korale z 1956 r. , młynek do kawy z 1930 roku. Uczniowie opowiedzieli o swoich eksponatach kolegom i koleżankom z pozostałych klas. Na zdjęciach uczniowie klasy czwartej i ich rodzinne pamiątki.
Kryterium Asów o Puchar Wójta Gminy Lubicz
Dnia 14.10.2012r. po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym wzięli udział w wyścigu kolarskim Kryterium Asów o Puchar Wójta Gminy Lubicz. Uczniowie ścigali się w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2002 – klasa IV , rocznik 2001 – klasa V. Wyścig odbył się na zamkniętej i zabezpieczonej przez policję trasie w Lubiczu Górnym. Zawodnicy mieli do pokonania dystans mierzący 3 kilometry.
Nasi uczniowie, tradycyjnie już, zajęli czołowe lokaty w swych kategoriach wiekowych. Na szczególne wyróżnienie zasłużył uczeń klasy V Robert Muzalewski, który okazał się bezkonkurencyjny w swej grupie, zwyciężając z wielką przewagą. Tym samym Robert udowodnił, że litry potu wylane w czasie ciężkich treningów w klubie kolarskim Pacific Toruń nie poszły na marne.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się też młodsi koledzy Roberta, którzy zdominowali kategorię czwartoklasistów. Kamil Szynkarewicz uplasował się na 2 pozycji finiszując tuż przed swoim kolegą Filipem Katra. Pozostali reprezentanci Naszej szkoły Kacper Muchewicz i Paweł Wieczyński również ukończyli wyścig w czołówce zajmując odpowiednio 5 i 7 miejsce.
Na zakończenie Kryterium, w zorganizowanej w budynku Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym okolicznościowej imprezie, zaprezentowały się uczennice Naszej szkoły, które stanowiły główną atrakcję części artystycznej, prezentując przygotowane wcześniej podczas zajęć wychowania fizycznego dwa układy taneczne, w tym swój popisowy taniec kankan.
Warto podkreślić, iż organizowane po raz piąty Kryterium Asów na stałe wpisało się w kalendarz imprez kolarskich naszego województwa. Powyższe najlepiej oddaje fakt uczestnictwa w imprezie dwójki olimpijczyków z Londynu, wychowanków klubu kolarskiego Pacific Toruń, Michałów Gołasia i Kwiatkowskiego.
Dzień chłopaka
10 października odbyła się u nas w szkole dyskoteka z okazji Dnia chłopca. Tradycją stało się, że w trakcie dyskoteki z takiej okazji wybieramy Mistera Szkoły. Do konkursu stanęli chłopcy wcześniej wybrani przez płeć piękną. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, kl. O-III i IV-VI. Chłopcy musieli wykazać się między innymi tężyzną fizyczną (pompki, kręcenie hula-hop), znajomością kobiecej natury (nie wszyscy radzili sobie z podchwytliwymi pytaniami np. o demakijaż) oraz umiejętnością tańca. Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Marcelowi Muchewiczowi i Dominikowi Ziółkowskiemu. Dobrą zabawę przeplatały konkursy. Jak zwykle największą atrakcją cieszył się taniec wokół znikających krzeseł. Dobre humory dopisały.
Kiszenie kapusty
W sobotę 29 września spotkaliśmy się w szkole na kiszeniu kapusty. Pomysłodawczynią imprezy była pani Ula Witkowska. Na boisku szkolnym pojawiła się ogromna maszyna do szatkowanie kapusty, a pod nią jeszcze większa cynowa balia. Wszyscy solidarnie kręcili korbą, a kapusty wciąż przybywało… Starliśmy także marchewkę, oczywiście do smaku. No i tak przygotowani ruszyliśmy do pracy. Uczniowie z V klasy z taką siłą ugniatali kapustę, że zniszczyli wiaderko. Mamy nadzieję, że nasza praca nie poszła na marne. Jeszcze parę dni i będzie pierwsza degustacja.
Po ciężkiej pracy odbyły się wybory „Pani Jesieni”. Wygrały bezkonkurencyjne Sonia Paurowska i Paulina Ziółkowska z klasy V. Stroje ich nie miały sobie równych.
Teraz mogliśmy ruszyć na podchody. Grupa szukająca miała do wykonania kilka ciekawych zadań, wśród nich m. in. zbieranie liści drzew liściastych, szyszek, marsz w kolejności od najmniejszego do największego, czy też radosny taniec jesieni. Wszystkie zadania zostały oczywiście wykonane.
Po tylu wrażeniach czekało na nas w szkole ognisko i oczywiście pieczenie kiełbasek.
Mamy nadzieję, że Dzień kiszenia kapusty na stałe zagości w kalendarzu imprez szkolnych.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczennice z klasy szóstej zaznajomiły wszystkich z historią tego święta. Przedstawiły również korzyści wynikające z nauki języków obcych. Dzięki znajomości języków możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę. Natomiast uczniowie z klasy trzeciej zaśpiewali piosenki po angielsku. Na apelu został ogłoszony konkurs pt. „Zgadnij, jakie to kraje?”. Uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać trzynaście państw europejskich na podstawie flag oraz ustalić, w których krajach język angielski jest językiem urzędowym. Laureatami konkursu zostali: Julia Ambroziewicz, Wiktoria Czenkusz, Kinga Makowska, Jagoda Muchewicz oraz Mateusz Went. Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie